TopStar

2. listopadu 2013 09:50

Jana Fikotová

Petra Černocká: Manžel má doma chlupatou konkurenci

Zpěvačka Petra Černocká (63) miluje nejen svého muže, kytaristu Jiřího Pracného (59), ale i chlupatého Wajdu. Toho evidentně hýčká, ale nerozmazluje.

Miláček Wajda není nikdo jiný, než domácí mazlíček, drsnosrstý jezevčík. I když se o něj panička pečlivě stará, určitě ho nemá jako módní doplněk. „Občas ho doma ostříhám, ale jinak ho nechávám žít přirozeně,“ popsala nám nestárnoucí Saxana, která se objevila na slavnostním křtu psího kalendáře. Zpěvačka se v něm totiž sama objevila, a to v měsíci květen, kde pózovala se třemi vodícími psi.

„Pomoc není otázkou peněz, ale srdce,“ říká paní hraběnka Mathilda Nostitzová, patronka nadačního fondu, která již přes 20 let pomáhá nevidomým, přičemž své jméno propůjčila a svoje aktivity realizuje v Nadačním fondu Mathilda.

Zde si můžete prohlédnout celý charitativní kalendář:

Na slavnostním křtu pátého kalendáře s příznačným názvem „Pomáháme pomáhat 2014“, se v Galerii U Kunštátů objevila i další řada umělců, jako Jan Rosák, Květa Fialová či Marek Vašut. A čím přispěly slavné osobnosti v realizaci tohoto kalendáře? „Výtěžek z prodeje jednoho kalendáře odpovídá nákladům na týden výchovy jednoho vodícího štěněte. Zakoupit ho můžete přímo na webu Mathilkda.cz," upřesnila Černocká, která už má doma pro kalendář své čestné místo.

-juf-


Přečtěte si také