TopStar

4. prosince 2014 13:57

Táňa Sáblíková

Poslední rozloučení s Petrem Hapkou: Kdo mu přišel dát sbohem?

Geniální český skladatel Petr Hapka zemřel minulý týden na vyčerpání organismu, dnes se s ním přišli rozloučit nejen přátelé a rodina, ale i obyčejní lidé.

Krátce před desátou hodinou dopoledne se lidé začali scházet u baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Mezi prvními z řad rodinných příslušníků dorazila jeho druhá manželka Ulla Keslerová, dlouholetá partnerka Olga Michálková, syn Kašpar nebo dcera Petra, která se o nemocného skladatele starala do posledních chvil.

Mezi slavnými osobnostmi, které dorazily na Vyšehrad, byl Ondřej Brzobohatý, který při soukromé části obřadu zahrál na varhany, Petr Malásek, dlouholetý spolupracovník Michal Horáček, fotograf Jakub Ludvík, herec Bolek Polívka, Juraj Jakubisko s manželkou, Petr Janda, který se před rakví Petra Hapky poklonil, nebo Ondřej Soukup.

Obyčejní lidé měli možnost celé dvě hodiny proudit do baziliky, pokládat květiny k rakvi a rozloučit se s geniálním skladatelem. Na Vyšehrad dokonce přijel i motorkářský klub v čele s partnerem Štěpánky Decastelo Filipem. Poté se dveře uzavřely a následovala soukromá mše pro nejbližší.

Na té promluvil Michal Horáček. „Petře, přišly tvoje děti, přišli tvoji kamarádi, přišli tvoji kolegové, muzikanti i herci, přišli přátelé, které jsi dobře znal, a ti, co nepřišli, na tebe myslí a zapalují svíčku. Když jsme se dozvěděli, že odcházíš, tak se sevřelo mnoho srdcí," začal dlouholetý Hapkův kamarád. „Je v povaze lidských srdcí, že se nejen zavírají, ale také rozevírají. Čas a život pokračují a mnozí svá srdce zase rozevřou. Cesty života jsou nevyzpytatelné a ty teď odcházíš do jiného prostředí, kam my všichni jednou také dorazíme. Možná tam už teď je pro tebe připravená nová hudba. Jednou tam budu i já a já se na to setkání s tebou těším. Petře, na shledanou," poslal jasný vzkaz do nebe za Hapkou.

Po mši následuje cesta rakve na soukromý obřad na Okoř, následně bude uložena na místo, které si Hapka sám před dvaceti lety vybral. Rodina ho však úzkostlivě tají.

V českém showbyznysu se ještě stalo:


Přečtěte si také