TopStar

17. června 2015 11:52

Barbora Koukalová

POTVRZENO: Drzého Clarksona nahradí v Top Gearu tenhle nudař, už natáčí nové díly!

Pravidelní diváci Top Gearu znají Chrise Evanse moc dobře. Roztomilý moderátor ranní show rádia BBC byl totiž několikrát hostem a když zrovna nejezdil v autě za rozumnou cenu, půjčoval svoje vlastní vozy pořadu na testy. Teď po Clarksonovi převezme jeho roli a už je to definitivní.

Kdo je vlastně Chris Evans? Je to jedna z nejznámějších tváří Velké Británie, a to i přesto, že se živí hlavně hlasem.

Dlouholetý moderátor velmi úspěšně ranní show rádia BBC je vlastně takový náš Leoš Mareš. Žije ve velkém luxusu a luxusní miluje i vozy, je totiž sběratel a ve stáji má kousky, které byste nechtěli nikdy ani škrábnout, protože byste to spláceli po deset životů.

Přestože je zrzek (tedy podle Clarksona totální outsider), nemůže si na dámskou společnost stěžovat, má už třetí manželku, v kapse milionové smlouvy na mnoho let, na poličce hromady profesních cen a teď i nejžádanější flek na světě.

Chris Evan totiž bude moderovat Top Gear a jestli tomu ještě nevěříte i přes to všechno, že to je oficiálně potvrzeno společností BBC, tady je důkaz nad důkazy. Tuhle silnici s odstaveným boeingem pozná každý, kdo viděl aspoň jeden díl.

Evans podepsal kontrakt na tři roky a ve svém prohlášení uvedl, že bude respektovat všechno, co dělá Top Gear tak úspěšným a co k němu po celou dobu patřilo.

Jenže to nejde tak snadno. Kdo si pamatujete na první řadu Top Gearu, musíte uznat, že vás to moc nebavilo. Místo Jamese Maye tam byl pán jménem Jason Dawe a moderátoři spolu moc nespolupracovali, dokonce bylo i vidět, že Richard Hammond kolikrát Jasona napomínal gestikulací, aby ho nezacláněl na kameře.

Když Dawea vyměnili za Jamese Maye, najednou se z pořadu stala taková rodinná show, například James May a Richard Hammond jsou v osobním životě nejlepšími přáteli. Je třeba si uvědomit, že Clarkson, Hammond a May se viděli a znají se v situacích, které běžně se svými kolegy nesdílíte – nevěry, rozvod, autonehoda, rvačky, hádky, hodně opileckých výstřednotí, intimnosti, kdy spolu trávili týdny v pustinách bez možnosti základní hygieny.

A to je ten důvod, proč je pořad tak úspěšný. May s Hammondem zrcadlí svoje pohyby jako manželé po dvaceti letech, Clarkson je v postavení, kdy úplně nepatří mezi tyhle dva, ale zároveň bez sebe nedají ránu ani jeden.

To (zatím!) Evans a jeho nový tým, kam by měla patřit jako třetí do party modelka Jodie Kidd, nabídnout nemůže. Top Gear je sice pořad o autech, ale hlavně ho tvořilo souznění mezi třemi přáteli, kteří se znají mnoho let velmi blízce a měli to štěstí, že chodili všichni do stejné práce. Chris Evans namísto toho dostane dva cizí kolegy a formát, který je už kultem. To vůbec není lehké zvládnout.

Nehledě na to, že Evans je sice zábavný, ale občas má potřebu se před vtipem a po něm omluvit. A to se v Top Gearu prostě nedělá.

(Barbora Koukalová)


Přečtěte si také