TopStar

24. října 2013 10:34

Pravidla konstruktivní hádky: Ve Vile nezvládají ani jedno!

Správně vedená hádka pročistí vzduch a pomůže k vyřešení problému, shodují se psychologové. Jenže to má háček. Pravidla konstruktivní hádky musíte ovládat (mimochodem – znáte je vůbec?). Ve Vile se správně hádat neumí vůbec nikdo a tak vzduch houstne a houstne...

Pravidla konstruktivní hádky versus situace ve Vile:

Pravidlo č. 1: Hádka by měla navazovat na vzniklý problém, začínat se však nemá v afektu. V praxi to znamená, že byste měli problém otevřít k debatě ve chvíli, kdy cítíte, že se přiměřeně ovládáte a jste schopni vést věcný rozhovor.

Realita ve Vile: Kdo viděl například Romanu, když chytne hysterický záchvat (viz. video) nebo sledoval hádku Vladka s Thomasem, ten pochopí, že tohle umění VyVolení neovládají.

Pravidlo č. 2: Nechte jeden druhého domluvit, jakkoliv nesouhlasíte s tím, co protistrana říká.

Realita ve Vile: Když se do sebe obyvatelé Vily pustí, často se hádají jeden přes druhého. Týká se to zejména holek, které nenechají jedna druhou dokončit větu ani náhodou.

Pravidlo č. 3: Držte se problému a neodbíhejte k jiným záležitostem.

Realita ve Vile: Začne to tím, kdo co řekl, pokračuje přes to, kdo neuklidil koupelnu, a končí tím, že se vyčítají věci klidně i týden staré. Tlak způsobený extrémní situací je příliš veliký a zdánlivé maličkosti nabývají obřích významových rozměrů.

Pravidlo č. 4: Kdo začíná hádku, měl by vědět, čeho chce dosáhnout a umět to formulovat.

Realita ve Vile: Pro mnohé z obyvatel Vily je těžké se otevřít a říct jeden druhému do očí, co si myslí a co by situaci mohlo zlepšit. Například Honza je v tomto směru pro ostatní naprosto nečitelný.

Pravidlo č. 5: Hádka by měla probíhat čestně. Nefér narážky například na zdravotní stav, sexuální orientaci, tělesné nedostatky apod. všechno jen zhoršují a vyvolají jen řetězovou reakci urážek. Nevyřeší se nic.

TIP Prima-Style.cz: Hádají se právě Vyvolení ve Vile. Podívejte se přímo za nimi. TUDY.

Realita ve Vile: Když ostatním dojdou argumenty, zaútočí na slabá místa. Vladko tak donekonečna poslouchá narážky na to, že gay, Evě ostatní připomínají dluhy a Romaně fakt, že doma nechala dceru a nastěhovala se do Vily.

Pravidlo č. 6: Jakékoliv fyzické ataky jsou tabu!

Realita ve Vile: Rvačky jsou pravidly přísně zakázány. To však nebrání například Romaně, aby po soupeři plivala a možná i něco horšího...

Sledujte dnes Zprávy z Vily v 19:40 a Zúčtování na Primě od 20:15 hod.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také