TopStar

8. března 2019 17:00

Tereza Šulcová

Princ Charles oslavil 50. výročí jako princ z Walesu

Buckinghamský palác uspořádal v úterý dopoledne oslavu na počest prince Charlese, který oslavil půlku století jako princ z Walesu! Pokud se jednou stane britským králem, bude nejstarším korunovaným britským monarchou.

Na tuto velkolepou událost dorazil princ William s manželkou Kate, princ Harry s Meghan Markle a nechyběla samozřejmě jeho matka, královna Alžběta II., která v roce 2012 oslavila diamantové jubileum, tedy 60 let od nástupu na trůn.

Princ Charles je nejstarším synem královny Alžběty II., v jeho 4 letech se jeho matka stala britskou královnou. V jeho 9 letech se stal princem z Walesu a v červenci 1969 mu byl oficiálně tento titul udělen na hradě Caernarfon v severozápadním Walesu.

Jeho první manželkou se stala Diana Spencerová (†36). Spolu mají dvě dětí – prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství bylo ovšem plné problémů, především kvůli Camille Parker-Bowles, se kterou se často setkával. Později i kvůli Dianiným milencům. Manželé začali žít odděleně v roce 1992 a o čtyři roky později se skutečně rozvedli. Jen rok po rozvodu Diana tragicky zemřela při automobilové nehodě se svým přítelem Dodiem Al-Fayedem (†42).

Jeho druhou ženou se stala dlouholetá přítelkyně, kvůli které se Diana s Charlesem často hádali – Camilla Parker-Bowles. Ta si nenechává říkat princezna, ale vévodkyní z Cornwallu. Svatba proběhla v roce 2005.

Sdílejte článek
Štítky Princezna Diana princ Harry Meghan Markle

Přečtěte si také