TopStar

8. května 2019 09:41

Tereza Šulcová

Princ Harry a Meghan Markle zveřejnili fotografie i jméno novorozeného syna!

Konečně je to tady! Všichni po celém světě, a především ve Velké Británii, čekali na fotografie malého chlapečka, které právě zveřejnila královská dvojice. Představujeme vám Archieho Harrison Mountbatten-Windsora!

Princ Harry a vévodkyně Meghan odtajnili jméno svého prvorozeného syna! Vévoda a vévodkyně ze Sussexu prostřednictvím svého instagramového účtu odtajnili jméno prvního dítěte. Pravé jméno ‚‚Baby Sussex‘‘ je Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Vše doplnili snímkem ze seznámení nejmladšího člena královské rodiny s královnou Alžbětou II, která je od pondělního rána osminásobnou prababičkou.

Zprávu o narození dítěte zveřejnil v pondělí odpoledne oficiální instagramový profil Meghan a Harryho. „It’s a boy,“ zněla oficiální zpráva na sociální síti. Dvojice se svěřila, že chlapec při porodu vážil 3,26 kg a je společně s maminkou v pořádku.

Jméno dítěte nebylo dlouhou dobu známo. Vévoda ze Sussexu potvrdil, že se ještě rozhodují. Podle informací sázkové kanceláře Betfair se sázkaři shodovali, že pojmenují dítě tradičním jménem. Podle deníku Mirror nejvíce vedla jména James a Alexander. Po nich následovala Arthur a Edward s Oliverem.

„Bylo to krásné, až neuvěřitelné. Jsem na svou manželku moc pyšný a jako každý otec a rodič říkám, že malý je k zulíbání,“ svěřil se novopečený otec Harry novinářům.

Podle informací Meghan chlapce přenášela několik dní. Dítko se narodilo v brzkých ranních hodinách, pravděpodobně v londýnské nemocnici Portland. Právě v této nemocnici se narodily i dcery prince Andrewa, princezny Beatrice a Eugenie.

Dnes kloučka viděla i sama královna Alžběta II. Byla tak jednou z prvních z rodiny, která miminko mimo rodičů spatřila. Setkání proběhlo na hradě Windsor. Podle informací se královna na svého osmého pravnuka moc těšila.

„Jsme prostě nadšeni, že máme svůj uzlíček radosti. Těšíme se na to, že s ním strávíme drahocenný čas, když bude pomalu vyrůstat,“ svěřil se princ Harry k narození svého prvorozeného syna. Vyjádřila se i Meghan. „Je to kouzlo, je to úžasné. Myslím, že mám dva nejlepší kluky na světě. Takže jsem opravdu šťastná,“ dodala vévodkyně.

Sdílejte článek
Štítky princ Harry Meghan Markle narození dítěte

Přečtěte si také