TopStar

16. května 2014 11:55

Jana Fikotová

Přísně tajný obřad. Rodina se rozloučila s Ivetou Bartošovou

Matka Svatava prozradila, že příbuzní se s Ivetou Bartošovou (†48) rozloučili v malé kapli v městě Frenštát pod Radhoštěm, kde vyrůstala. Obřad byl přísně tajný.

Rodina Ivety Bartošové to udělala po svém a na pondělním pohřbu se neukázala. Nikdo z nich však nemusel mít kvůli tomu černé svědomí. Podle informací měli v tu dobu už po rozlučce. I když neměli tělo zesnulé, tajný obřad probíhal pod vedením kněze.

Iveta se dočkala pohřbu až 13 dní po své smrti. Obřad konající se ve strašnickém krematoriu však nebyl příliš důstojný. Zúčastnilo se ho jen 13 lidí ze strany jejího manžela Josefa Rychtáře a před síní postávalo pár divných individuí. Rodina zpěvačky nedorazila.

Nyní vyšlo najevo, že rozlučku rodina uspořádala ještě před Rychtářovým pohřbem. V soukromí bez pozornosti médií či ostatních lidí. Obřad byl důstojný a s knězem. „Bylo to 8. května. Ivetka tam měla fotku, květy, hořely svíčky. V kapli se scházíme každý rok, koná se zde májová mše. Kněz ji sloužíl za Ivetku a další rodinné příslušníky,“ řekla matka Bartošové Svatava deníku Aha!. „Všichni se za ni pomodlili. Bylo to pěkné a hlavně v pokoji,“ dodala.

Nyní se rodina zpěvačky snaží získat pozůstatky zpěvačky, které má Josef Rychtář doma. Spekuluje se, že se o popel mají podělit. Toto řešení však podle Svatavy nepřichází v úvahu. „Respektujeme Artura a Ivanu (dvojče Ivety Bartošové), kteří si to nepřejí a my s tím souhlasíme,“ řekla Super.cz maminka Bartošové.

-juf-


Přečtěte si také