TopStar

14. května 2014 10:50

Lucie Průchová

Slova, ze kterých mrazí: Poslední vzkaz Ivety Bartošová pro Rychtáře?

Ještě týž den, kdy zpěvačka Iveta Bartošová (+48) spáchala sebevraždu, se na YouTube objevila ukázka jedné z posledních písní, kterou bývalá popová princezna nazpívala. A slova, která v ní zpívá, doslova nahánějí husí kůži.

„A co teď dál? No nebudu lhát, už jsem unavená,“ zpívá Iveta Bartošová a pokračuje: „A stejně stane se, co má se stát a jak to má být... A já se už můžu jen smát a smát. Víš, tohle nepochopíš, dokud nebudeš sám sebou stejně tak jako já... A to jsem ti taky chtěla říct...“ Není divu, že většinu těch, kteří si ukázku písně Já jsem já poslechli, napadlo jediné – jde o poslední vzkaz pro Rychtáře, kterého drtivá většina fanoušků podezřívá, že Ivetu dohnal k sebevraždě.

Matt Pardus. Foto: archiv

Až den před Ivetiným pohřbem byla na serveru zveřejněna píseň celá. Jde o duet s tanečníkem, choreografem a zpěvákem Mattem Pardusem (24), vlastním jménem Matějem Kubcem, který je autorem textu. „Na společné skladbě jsme s Ivetou začali pracovat už v roce 2011, ale dodělávala se ještě letos na začátku května,“ prozradil nám Matt Pardus. „Poslední roky byla s Ivet, nebo spíš s lidmi kolem ní, těžká komunikace a v podstatě se to nikam nehýbalo. Když Iveta zemřela, přišlo mi fajn vydat tuto skladbu jako vzpomínku na naši spolupráci,“ vysvětlil důvod, proč skladba spatřila světlo světa až nyní.

S textem, který Matt Pardus napsal, se prý Iveta ztotožnila. „Měla to být její osobní výpověď a vzkaz všem těm, kteří ji pronásledovali, parazitovali na ní a nedali jí klid,“ prozradil zpěvák. „Text byl ale napsán ještě v době, kdy s panem Rychtářem nežila.“ Že ovšem právě na Rychtáře dokonale sedí, není třeba dodávat.

-fš-

Píseň si můžete poslechnout zde:

Matt Pardus – Já jsem já ft. Iveta Bartošová (Audio)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky sebevražda píseň Iveta Bartošová skladba YouTube

Přečtěte si také