TopStar

16. února 2019 18:00

Tereza Šulcová

Proč nejslavnější celebrity Instagramu přišly o milióny sledujících během jedné noci?

Instagram provedl potřebnou čistku. Ve velkém smazal falešné a neaktivní účty, včetně falešných „lajků“ a komentářů. Tímto chce pohrozit všem uživatelům, kteří využívají aplikace ke zvýšení sledujících a „srdíček“. A to se odrazilo i na Instagramech slavných osobností.

Boj o followery a instagramovou slávu není jen tak, a tak si někteří vypomůžou aplikacemi ke zvýšení sledujících. To se ale nelíbí Instagramu, který se rozhodl pro rázné řešení. Koho všeho se tato čistka týkala? Christiana Ronalda, Davida Beckhama, Kim Kardashian, Justina Biebera, Seleny Gomez, Ariany Grande a mnoho dalších.

Popová hvězda Selena Gomez měla na svém účtu 145 miliónů fanoušků. Toto číslo jí spadlo během jedné noci o celé tři milióny. Zpěvačče Arianě Grande se stalo úplně to samé, ze svých 145 miliónů klesla na 143 miliónů. Stejnou situaci zpozorovala slavná bloggerka a podnikatelka Kylie Jenner, která spadla ze 127 miliónů na 124 miliónů sledujících. Podobné případy zaznamenaly snad všechny známé osobnosti. Ovšem téměř všem se čísla navrátila zpět. Instagram totiž omylem smazal i reálné fanoušky.

I když pro tak velké tváře je pár miliónů nic, tak pro influencery, kteří mají jen pár tisíc sledujících, je to obrovský problém a toho si je komunita vědoma, a dokonce se k tomu vyjádřila na svých stránkách. „Jsme si vědomi problému, který jsme způsobili změnou ve vašich číslech sledujících. Snažíme se tento problém co nejdříve vyřešit.“

Někteří lidé totiž tvrdí, že jim komunita smazala reálné sledující, nikoliv falešné followery. To Instagram potvrdil a problém během jednoho dne vyřešil, a tak se slavné osobnosti radují, že mají své sledující zpět. Selena a Ariana bojují o první místo. Obě totiž nyní mají přes 145 miliónů fanoušků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také