TopStar

30. listopadu 2015 16:10

Michal Chalupa

PROHLÁŠENÍ: Kejklíř Žito vyhlásil válku ISIS a ruší proto velké koncerty! Kdo po něm jde?

Daniel Landa je zpátky se svou poslední kejklí! Podle aktuálních informací je celá jeho činnost v posledních letech motivována krytím aktivit v boji s Islámským státem. Stojí to v prohlášení zveřejněném na Facebooku. A to je teprve začátek onoho překvápka.

Landa taktéž oznámil, že je záložním příslušníkem Armády České Republiky, a jako takový je ve spojení s mocenskými a bezpečnostními strukturami v Afghánistánu. Na to konto ruší své Žito Tour Dojezd příští rok na podzim. To by ovšem nebyl Landa Landou, kdyby neměl záložní řešení.

Místo toho se odehraje série menších koncertů, kde bude apelovat na podporu fanoušků proti chystanému návrhu Evropské komise na snížení obranyschopnosti evropského kontinentu (zákaz legálního držení poloautomatických zbraní). To už zase není tak daleko od založení politického hnutí, co říkáte? Uvidíme, s čím kejklíř přijde příště!

Podrobnosti o prohlášení kejklíře se dozvíte v reportáži Lucie Špakové v TOP STARu 30.11. za pět minut osm a druhý den na Prima Play. Celý text Danova prohlášeni najdete v galerii.


Přečtěte si také