TopStar

4. srpna 2015 17:10

PROKLETÝ DŮM: 50 cent je už čtvrtým majitelem pohádkového paláce, který zbankrotoval! Kolik utratil?

Hudebník se snaží tenhle pozlacený kámen na noze prodat od roku 2007. Bez úspěchu, dům nikdo nechce. Měsíčně utratí za energie a jeho údržbu 70 tisíc dolarů, což jsou skoro dva miliony korun. V domě najdete soukromé kasino a uvařit si tu můžete v devíti kuchyních!

Palác o rozloze 4 645 metrů čtverečních s 52 pokoji je jednou z největších soukromých rezidencí ve Spojených státech. Leží na východním pobřeží ve státě Connecticut u města Farmington. Jenže rapper, který si podle čísel žije ve vatě, dluží svému kadeřníkovi, stylistovi i osobnímu trenérovi. Momentálně se ukazuje, jaké má měsíční výdaje.

Můžeme si tak udělat představu o účtech nejvýznamnějších světových celebrit. Měsíční 50 centovy útraty se v průměru vyšplhají na více než dva a půl milionu korun. Z toho jde skromných 74 tisíc korun na oblečení nebo 25 tisíc na péči o vzhled. Rapper podporuje i svého dědečka a dvě děti, kterým posílá zhruba 360 tisíc korun.

50 centova rezidence má 52 pokojů a 9 kuchyní.

Hudebníkovy finance se začaly veřejně řešit v souvislosti se soudním sporem s Lastonii Leviston. Ta rappera žalovala za zveřejnění videa, které ji ukazovalo při milostných hrátkách s přítelem. Newyorský soud 50 centovi přikázal poškozené ženě zaplatit 5 milionů dolarů (což je více než 123 milionů korun). Rapper soudu řekl, že ani nevlastní žádná drahá auta a pro jistotu vyhlásil bankrot. Jenže teď agentura AP přišla s tím, že podle složky odhalující rapperův majetek, stojí 50 centovi v garáži sedm luxusních aut, mezi nimi třeba i Rolls Royce.

Součástí rezidence je pochopitelně i bazén.

50 cent dům koupil v roce 2003 za 4,1 milionu dolarů, tedy za více než 100 milionů korun. Do jeho vylepšení investoval další miliony. Ty mu zařídily přistávací plochu pro helikoptéru nebo soukromé kino. I tak by rapperovy účty neměly padat do červených čísel, jelikož jeho měsíční příjmy tvoří v přepočtu čtyři a půl milionu korun.

Jenže dům pronásleduje špatná pověst už od jeho vybudování v roce 1985. Jeho majitelé bankrotovali jeden za druhým, z nichž nejvýznamnější byl boxer Mark Tyson. Nakonec dům získala jeho žena jako součást rozvodového vyrovnání. Od ní pak klíče putovaly k 50 centovi, který dům zhodnotil různými úpravami, ale zároveň ho chce už delší dobu prodat. Tak rozbijte prasátko a kupte si palác v USA.

Sdílejte článek

Přečtěte si také