TopStar

6. června 2019 11:34

Markéta Škorňová

Provokatér Kazma se soudí s nadací Tour4Change: Kdo má pravdu?

Kamil Bartošek alias Kazma rád šokuje, poutá na sebe pozornost, dělá věci jinak. Nicméně už nejednou překročil hranice, ale vždy z toho nakonec vyšel jako samaritán, který pomáhá dobré věci. Sám založil nadaci, různým nadacím pomáhá, ale teď se s jednou dostal do křížku.

Kazma leží momentálně po operaci na nemocničním lůžku, za zdmi nemocnice ale vede boj s neziskovou organizací Černí koně. Co se vlastně stalo?

Podle Tomáše Poucha z Černých koní jím byl právě Kazma osloven, zda by neměl zájem o účast na několikadenním turné Tour4Change.

„Domluvili jsme se na tom, že on pojede s handicapovanými na kolech napříč celou republikou a za tu promo jízdu jsme se domluvili, že nám bude účtovat tři sta tisíc a sto tisíc za video plus DPH. Na tuto částku jsme se domluvili, souhlasil jsem s tím, všechno začalo, ale on se účastnil zhruba dvaceti pěti procent času, než co jsme byli domluvený,“ řekl do telefonu naší redaktorce Tomáš Pouch.

Pan Pouch nám dále řekl, že když akce skončila a obdržel od Kazmy fakturu se sníženou částkou 121 000 korun, rozhodl se neřešit, že Kazmova účast na projektu nebyla dle jeho představ stoprocentní a částku považoval na základě jejich dalších společných jednání za konečnou. Jenže v listopadu 2018 Kazma zažádal o uhrazení zbylé částky, a to už organizace považuje z jeho strany za nefér jednání.

„Chce po nás 200 tisíc plus DPH... V písemné komunikaci v mailu jsem mu jasně vysvětloval jak to všechno je, jak je to papírově a že nás vlastně tlačí někam, na co nemá vůbec morální právo, a doufám, že na to nemá právo ani po právní stránce,“ uvedl Poucha.

Organizace Černí koně teď má 15 dní na případné odvolání a poté dalších 30 dnů na podání vysvětlení. Podle slov Poucha budou situaci řešit.

A co k celé kauze říká samotný Kazma?

„Nezlobte se, ležím po náročné operaci v nemocnici. Pan Tomáš Pouch bohužel není tím, za koho se vydává. Dluží naší společnosti značnou sumu peněz za služby, které si objednal a nezaplatil. Jelikož se jednalo o prostředky určené našemu nadačního fondu, kterými ONEMANSHOW Foundation pravidelně pomáhám těm, kteří to potřebují, budu situaci razantně řešit soudní cestou. Tyto peníze mají sloužit k pomoci lidem. Ne panu Pouchovi k obědu. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu a o medializaci nestojím. Je to procesní věc naší společnosti a nebudu takovýmto lidem dělat reklamu. Veškeré podklady má můj právní zástupce a necháme rozhodnout soud, napsal do SMS populární provokatér.

Na rozuzlení si ještě počkáme, ale vypadá to, že se dočkáme už brzy.

Sdílejte článek
Štítky soud nadace Kazma Kazmitch

Přečtěte si také