TopStar

22. října 2013 12:56

RETRO: Slavní a motorky (FOTOGALERIE)

Fotograf Martin Kubica vyfotil známé osobnosti s motocyklovými veterány. Vznikl fantastický kalendář na rok 2014, z něhož má Prima-Style.cz exkluzivně k dispozici snímky.

Ojedinělý projekt má začátek ve velké lásce profesionálního fotografa Martina Kubici ke starým automobilům a motocyklům. "Jsem členem Veteran Car Clubu Benátky nad Jizerou a krásný kalendář už jsme měli loni. Na silvestra však vlastně náhodou, jak už to během silvestrovských oslav bývá, vznikl nápad nafotit letos kalendář se známými osobnostmi. Se všemi oslovenými už jsem v minulosti profesně spolupracoval a musím říct, že se náš záměr setkal nejen s pochopením, ale mnohdy rovnou s nadšením. Třeba herec Petr Nárožný se úplně rozzářil, když viděl stroj, který jsme mu přivezli. I další osobnosti ale šly za hranici běžné spolupráce, nikdo třeba nepožadoval honorář. Herečka Dana Batulková vydržela pořádný vítr z větráku, který jsme na ni pouštěli, Luděk Munzar sám bez pomoci vlezl do sajdkáry. Lezli jste tam někdy? To je složité i pro třicetiletého. Ota Jirák nechal naše děti běhat po vlastní zahradě a prakticky bez dozoru, violoncellista Jiří Bárta hrál v Kutné Hoře tak kouzelně, že si turisté mysleli, že jde o pouliční koncert, režiséra Zdeňka Trošku jsme vzali do lesa uprostřed jeho nabitého kalendáře. Té motorce, se kterou jsme ho fotili, se totiž říká pařez. A to jsem zmínil jen namátkou pár příkladů. Všichni se moc snažili a snad je to i bavilo. Byl jsem až překvapený, jak se nám ve většině případů povedlo trefit se jim do nálady, vkusu a jejich vlastních vzpomínek. Třeba Vladimír Brabec na stejné motorce kdysi dávno jezdil..."

TIP Prima-Style.cz: Jak kalendář získáte? Napište na: martin.kubica@seznam.cz (do hesla: motokalendář¨). Cena je 200,– Kč.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také