TopStar

16. ledna 2019 10:00

Tereza Šulcová

Rihanna žaluje svého otce! Důvod vás překvapí!

Důvodem je stejné příjmení! Rihanna, celým jménem Robyn Rihanna Fenty nedávno založila vlastní značku, kterou pojmenovala svým rodným příjmením „Fenty“ Beauty. Problém nastal, když její otec začal využívat tohoto jména pro svůj vlastní zisk.

Podle žaloby Rihannin otec Ronald Fenty se svým obchodním partnerem Moses Joktan Perkinsem šířili lživou informaci, že jejich společnost Fenty Entertainment spadá pod zpěvačku, a touto nepravdivou reklamou si vydělali slušný balík peněz.

„Pan Fenty a pan Perkins využili postavení třicetileté hvězdy k vlastnímu obohacení a tímto způsobem od nic netušící veřejnosti získali několik milionů dolarů výměnou za falešnou informaci, že jsou oprávněni jednat za Rihannu. Několikrát třetím stranám namluvili, že nadaná zpěvačka bude působit na různých místech po celém světě,“ cituje soudní spis právní zástupce zpěvačky, podaný na federálním soudu v Kalifornii.

„Přestože pan Fenty je Rihanniným otcem, nemá a nikdy neměl pravomoc jednat za ni, ani využívat její jméno, respektive příjmení, k propagaci vlastní firmy. Jeho firma nemá nic společného s výše zmiňovanou osobou,“ pokračuje stížnost.

Podle žaloby byla společnost Fenty Entertainment založená v roce 2017 a má se zabývat hledáním talentů. Problém byl v tom, že společnost uvedli na veřejnost se slovy „Ronald Fenty spolu s Robyn 'Rihannou' Fenty uvedli novou společnost Fenty Entertainment". Podle jednoho případu zmíněného ve spisu dokonce společnost nabídla několika klientům exkluzivní dohodu, kdy výměnou za 15 miliónů dolarů vystoupí Rihanna v Latinské Americe půlhodinovým koncertem - a nejenom tam. Podle jejich slov měla vystoupit i v T-Mobile Aréně v Los Angeles za 400 tisíc dolarů.

Ronald Fenty se rozvedl s její matkou, když bylo umělkyni 14 let. Jejich vztah je však komplikovaný. Ronald se totiž potýkal s drogovou závislostí - přesněji na kokainu - a byl těžký alkoholik. Barbadoská kráska s ním přerušila na dva roky kontakt. Dokonce jako dítě byla svědkem fyzického násilí, kdy otec napadl její matku a zlomil jí nos. Rihanna chce po svém otci odškodnění, které činí 75 miliónů dolarů (1,7 miliardy korun).

Sdílejte článek
Štítky Rihanna

Přečtěte si také