TopStar

6. května 2013 12:05

Blanka Konrádová

Roman Štolpa v bolestech. Musel pod kudlu!

Herec Roman Štolpa (48) si režii divadelní hry Medvěd(i) aneb všechno je jinak, doslova protrpěl. Způsobil si totiž kýlu, a tak po premiéře hry musel ihned na operaci.

„Tahal jsem těžkou kulisu a podcenil její váhu,“ vysvětluje Roman Štolpa. Ve své divadelní společnosti On Stage! totiž musí občas zastat všechny funkce včetně kulisáka. „V té době jsem zrovna dostal nabídku na režii divadelní hry Medvěd(i) aneb všechno je jinak, a protože jsem ji chtěl dělat, všechny zkoušky jsem prožil s kýlním pásem a v bolestech.“

Vydržel to jen díky tomu, že ho tahle práce velmi lákala. Přináší v ní zcela jiný pohled na klasiku Antona Pavloviče Čechova - hru Medvěd. V první půlce si Mojmír Maděrič, Roman Skamene a Richard Tesařík vyprávějí reálné historky ze života a teprve druhá půlka vychází z původní hry o mladé vdově, která je odhodlaná strávit zbytek života o samotě, než do jejího domu vpadne neotesaný, ale přitažlivý muž. „Pokud by někomu v obsazení chyběla představitelka vdovy, tak tam samozřejmě je. Hraje ji totiž Mojda Maděrič,“ upřesňuje Štolpa.

Na zdravotní indispozici Štolpovi nejvíc vadilo, že se nemohl věnovat svým dětem. S manželkou má dva syny Jakuba (13) a Matěje (11) a ze vztahu s herečkou Markétou Plánkovou (35) nemanželskou dceru Agátu (6).

„Kluci už hrají divadlo. Objevují se ve dvou hrách z cyklu Rock Opera, které jsem režíroval a moc je to baví. Když je na pódiu viděla Agáta, rozhodla se, že chce hrát taky. Tak uvidím, jestli se pro ni nějaká role najde.“

-kon-


Přečtěte si také