TopStar

18. dubna 2015 19:52

Petr Cífka

Rozloučení s Paulem Walkerem už vydělalo miliardu dolarů!

Rychle a zběsile 7 láme všechny možné filmové rekordy. Nejen v USA a Evropě, teď už přišli vzdát hold Paulu Walkerovi i asijští diváci.

Co bylo před patnácti lety nečekaně úspěšným filmem o pouličních závodnících, se rozrostlo v posledních třech dílech do obrovské blockbusterové série. Sedmý film stál čtvrt miliardy dolarů – to je rozpočet srovnatelný snad jen s Piráty z Karibiku, Avatarem nebo Interstellarem – těmi největšími z největších hollywoodských produkcí. Rychle a zběsile si to však může dovolit. Už předchozí film vydělal skoro 800 milionů a producenti měli odkud čerpat. Sedmé Rychle a zběsile ale všechny dosavadní rekordy filmové série rozdrtilo už po dvou týdnech od premiéry.

Druhého Kapitána Ameriku např. nechali Vin Diesel a jeho parta v prachu a stali se nejúspěšnějším dubnovou premiérou. Jen pověstný kousek chyběl k tomu, aby překonali první Hunger Games a byli největším jarním titulem vůbec. Svou zásluhu na tom má samozřejmě tragické úmrtí Paula Walkera. Před premiérou se spousta fanoušků na internetu zavázala k tomu, že se na film půjdou podívat už proto, aby se s předčasně zesnulým hercem rozloučili. A podle tržeb svůj slib plní. Producenti snímku utratili navrch padesát milionů, aby pomocí digitálních triků přivedli Paula k životu ve scénách, které před jeho smrtí nebyly dotočeny. Tyto peníze se jim teď mnohonásobně vracejí.

Film totiž potřetí v řadě nevede jen americký žebříček víkendové návštěvnosti, obrovský zájem je o něj i v Evropě a především v Asii. V Číně byl skoro nejúspěšnější západní premiérou všech dob, v Japonsku, kde se malá část filmu odehrává, se na něj taktéž stojí fronty a velký zájem hlásí i arabské země, což je dáno i tím, že Abu Dhabí je dějištěm jedné z klíčových scén snímku.

Lidé do kina chodí v tričkách s podobiznou Paula Walkera a některé multiplexy dokonce před sály vystavily symbolické pomníčky, u kterých lidé mohou zapálit svíčku nebo donést malou kytičku. Při závěrečné scéně filmu pak všichni střídavě pláčou nebo tleskají.

Rozloučení ve velkém stylu, které ještě zdaleka nekončí. Za několik týdnů by to Rychle a zběsile 7 mělo dotáhnout do první desítky nejúspěšnějších filmů všech dob! Paul Walker by měl určitě radost. I díky úspěchu téhle sedmičky se na něj totiž bude dlouho a v dobrém vzpomínat.

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky rychlost rekord premiéra rozloučení Hunger Games Paul Walker

Přečtěte si také