TopStar

8. května 2014 14:16

Sebevražda Ivety Bartošové: Promluvila spolupacientka z léčebny! Konečně nezaujatá výpověď

Týdeník Šarm přinesl velmi zajímavou výpoveď ženy Ľuby, která si nepřála být jmenována (redakce její totožnost ale zná) a která byla se zpěvačkou Ivetou Bartošovou v léčebně. Jak na ni vzpomíná? A co podle ní mohla cítit, když kráčela směrem ke kolejím?

"Byla ustrašená zničená bytost, které ačkoliv byla krásná, chybělo jí sebevědomí. Úplně se ve svém životě ztratila."

Svědkyně dodává, že ačkoliv už sama roky abstinuje, dokáže si představit, co asi Iveta prožívala těsně před smrtí. Dvakrát se totiž také pokusila o sebevraždu. "Neviděla svět a svůj život reálně. Když se člověk, který je na dně, rozhodně pro sebevraždu, necítí vůbec nic a nemyslí na nic jiného, jen aby to utrpení skončilo. Jeho pocity se nedají porovnávat s pocity lidí, kteří nejsou závislí na alkoholu a jiných drogách. To je něco úplně jiného."

Paní Ľuba se sama v období závislosti dvakrát pokusila o sebevraždu. "Člověk prožívá stavy blízké maniodepresi. Jednou je nahoře a připadá si jako velikán a génius, pak spadne na samé dno. V ničem nevidí žádný smysl, cítí se odstrčený celým světem, zbytečný, nepotřebný, odpudivý, nemilovaný... a řešení vidí ve fatálním konci... To asi běželo hlavou i Ivetě, když se rozhodla skočit pod vlak."

Podle svědkyně měla Iveta absolvovat izolovaný detox a pokračovat léčbou za zpřísněného dohledu.

"Iveta Bartošová by nemusela zemřít, kdyby její blízcí tak moc nepodcenili účinky alkoholu a léků, kterým holdovala od mládí. Člověk ale ovládne svoji závislost, pouze pokud chce přestat pít a omamovat se léky. A to Iveta nedokázala chtít. Sebevražda je výsledkem toho, že nedokázala žít s alkoholem a léky, ani bez nich. Podíl bulváru, který jí údajně uštval v tomto případě není rozhodující, přestože klidu na léčbu nepomohl. Pít a omamovat se léky se ale rozhodla dobrovolně, stejně jako skončit se životem."

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také