TopStar

26. října 2015 17:31

Michal Chalupa

SLZA má nové video a Bond girl si to tam ROZDÁVÁ VE TROJCE: Kluci vysvětlují proč...

Skladba skupiny Slza „Katarze“ už sice nějaký ten pátek doprovází náš seriálový Přístav, ale teprve nyní se hitovka dočkala vlastního videoklipu. A je celkem ostřejší nebo chcete-li žhavější. Prostě pikantní.

„Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Nemusí se jednat jen o mezilidský vztah, ale např. i o vztah k životu jako takovému,“ říká kytarista Lukáš Bundil.

Zpěvák Petr Lexa s Lukášem se v klipu objevují v roli pozorovatelů - průvodců dějem. „Nikdo nás nevidí, nikdo si nás nevšímá, představujeme jakési pozorovatele, anděly strážné, kteří dohlíží nad hlavními aktéry příběhu,“ popisují Petr s Lukášem a dodávají: „Naše písničky jsou o emocích. Ty můžou být jak veselé, tak smutné – stejně jako Slza – štěstí i smutku. Vizuálně tento protiklad nejlépe vystihují barvy – proto černobílá image, proto černobílý klip."

Scénáře a režie videoklipu se ujal Vít Karas, jenž s kapelou spolupracoval již na na písni Celibát. Díky Karasově citu pro kameru a detail získal klip až filmové zpracování, které podtrhlo výtečné herecké obsazení. V rolích osudových žen se představily sympatické herečky Vlastina Svátková (Ganster ka, Casino Royal, Ženy v pokušení) a Eva Nejedlá. Mužskou roli ztvárnil charismatický Andrej Polák (Tobruk, Případy 1.oddělení, Rozkoš).

Sdílejte článek

Přečtěte si také