TopStar

5. prosince 2018 11:57

Markéta Škorňová

Smrt kontroverzní modelky: Jael Strauss (†34) zemřela jen pár měsíců od doby, kdy se dozvěděla o rakovině prsu

Neměla ani dostatečnou možnost bojovat. Modelka, která se proslavila díky americké show „America´s Next Top Model“ Jael Strauss (†34), podlehla rakovině prsu. Celá zpráva je o to smutnější, že modelka se krutou diagnózu dozvěděla teprve před dvěma měsíci.

Modelka byla bohužel jeden z těch případů, u kterého se na zákeřnou nemoc přišlo pozdě. Doktoři jí před dvěma měsíci diagnostikovali rakovinu prsu ve čtvrtém stádiu. Podstoupila chemoterapie, ale následně to byla ona sama, kdo je koncem října ukončil.

Modelka byla ke svým fanouškům vždy velmi sdílná a výjimku neudělala, ani když se jednalo o rakovinu. Na svých sociálních účtech sdílela detaily z boje s rakovinou a její fanoušci do poslední chvíle věřili, že se Jael vyléčí.

Jael byla slavná především v Americe. Po oblíbené modelingové show, kde skončila na šestém místě, propadla drogám a závislá byla zhruba pět let. V srpnu letošního roku oslavila páté výročí bez drog. „Dnes je to pět let, co jsem čistá. Dobrý Bože! Vím několik věcí: Zázraky se dějí. Uzdravení je možné pro každého, nehledě na to, jak hluboko si myslíte, že jste klesli,“ napsala v srpnu na svém Facebooku.

Modelka umřela v úterý dopoledne po dvou dnech v bezvědomí.

Sdílejte článek
Štítky rakovina prsu úmrtí modelky

Přečtěte si také