TopStar

16. března 2019 11:00

Markéta Škorňová

SOBOTNÍ ROZHOVORY: Nejsme zastřešující organizace pro všechna vnoučata, jen si přejeme, aby se tyto dvě generace více propojovaly, protože to stojí za to, říkají tvůrci projektu KAFE S BABI

SOBOTNÍ ROZHOVORY: KAFE S BABI

VIDEO: Tvůrci nadějného projektu KAFE S BABI si dali nemalý úkol, vzbudit v mladé generaci zájem trávit čas s prarodiči. Hlavní myšlenkou tohoto originálního a nesmírně láskyplného nápadu je především uvědomit si, co jsou naše priority a jestli vždycky nakládáme s časem tak, jak bychom měli. Ono totiž není na škodu se občas zastavit, zvednout telefon a zavolat babičce, jestli nechce zajít na kávu, nebo vyrazit s dědou na pivo. Starší generace má totiž s tou mladou sp

Sourozenci Klárka a Kristián a jejich kamarádky Anička a Klárka Sofie - to jsou hlavní aktéři dnešních SOBOTNÍCH ROZHOVORŮ. Jejich projekt KAFE S BABI mě, milovnici staré generace, nadchnul od samého začátku. Fakt, že vnoučatům dochází, jakou roli hrají pro své prarodiče a naopak jak významnou roli hraje stará generace pro mladé, je skvělé zjištění a nadějná vyhlídka do budoucnosti.

Nepřehlédnutelnou roli hraje v celém projektu kromě tvůrců také digitální agentura Story TLRS. Původně bláznivá idea se díky soutěži, kterou agentura uspořádala ke tříletému výročí na trhu, stala realitou se svou doménou a hojným počtem kaváren, které s projektem spolupracují. „Díky vyhrané výzvě od marketingové firmy Story TLRS jsme měli šanci projekt posunout tam, kam bychom se jinak sami nedostali. Naučili nás práci se sociálními médii, což pro nás bylo klíčové, protože na projekt jsme neměli budget," říká Anička. „Máme velké štěstí, že veškeré naše akce, výstupy nám lidi udělali ze své dobré vůle, aniž by za to chtěli nějakou finanční částku,“ pokračuje.

„Od začátku jsme si řekli, že nebudeme směřovat k něčemu konkrétnímu, naší metou není být nejvyšší zastřešující organizace pro všechna vnoučata,“ se smíchem vysvětlují tvůrci projektu, „ale když se nám podaří šířit tu myšlenku dál, mezi širší a širší okruh lidí a lidé čas s prarodiči a celkově se starší generací budou trávit častěji a rádi, tak to budeme spokojení,“ dodávají.

Projekt KAFE S BABI mimo jiné spolupracuje i s festivalem JEDEN SVĚT, o kterém jsme vás informovali ve středečním TOP ARTU na Facebooku TOP STARU. Spot, který nutí k zamyšlení a na svědomí ho mají právě tato mladá vnoučata, jste mohli zhlédnout například před školním promítáním. Kávu za výhodnou cenu si tak s babičkou či dědou můžete dát i v rámci tohoto dokumentárního festivalu.

Vše o nadějném projektu se dozvíte na www.kafesbabi.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také