TopStar

13. října 2013 17:00

Dagmar Dandová

Šok: Režisér Jiří Menzel se na stará kolena rozhodl pro adopci

Oscarový režisér Jiří Menzel vychovává s manželkou Olgou dceru Aničku (4), ale tomu zřejmě nestačilo. Doma mu přibyly další dva přírůstky.

Chudák Anička, ta z toho byla úplně vyřízená. Nikoho dalšího doma už totiž nechtěla. Naštěstí se nejednalo o adopci dětí, ale panenek.

I když to může vypadat, že se manželé Menzelovi dočista zbláznili, není tomu tak. Zúčastnili se charitativní akce UNICEFu a každá adoptovaná panenka s podobou nějaké známé osobnosti znamenala očkování pro dvě děti z rozvojové země.

Jenže, panenky s podobou Olgy a Jiřího vypadaly jako z hororu a Anička se jich bála. Její rodiče tomu nasadili ještě korunu.

„To je panenka Olga a panáček Jiřík. Jsou jako já a tvá maminka,“ vysvětlil jí Jiří Menzel a Anička z toho byla celé odpoledne pořádně rozladěná. Zásadně s tím totiž nesouhlasila.

„Snažili jsme se Aničce vysvětlit, že to nejsou jen tak obyčejné panenky, ale že jsme jejich koupí pomohli jiným dětem. Což pak pochopila, protože ve školce právě teď sbírají víčka od plastových lahví, aby pomohli jednomu malému chlapečkovi,“ řekla Olga Menzelová a její dcera se nakonec nad hadráky smilovala.

Jiří Menzel to jen pobaveně pozoroval. Zrovna teď prožívá štastné období. Po dokončení svého posledního filmu Donšajni tráví veškerý čas s rodinou. Navíc tento snímek bude bojovat o Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

V hlasování českých akademiků skončil sice film Donšajni na druhém místě za Hořícím keřem, ale tento snímek nakonec nebyl americkou akademií po důkladném zvážení přijat. Pokud Donšajni uspějí, bude to pro režiséra Jiřího Menzela již druhá soška Oscara. První získal v roce 1968 za film Ostře sledované vlaky.

Sošky Oscarů budou vítězným filmům předány v rámci slavnostního večera 2. března 2014.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také