TopStar

30. června 2014 08:50

Táňa Sáblíková

Šokující obálka časopisu: Modelka s popáleninami. Jak vypadala předtím?

Ani popáleniny na více než 60 % těla nezabránily bývalé modelce Turii Pitt, aby se dostala na přední stranu časopisu The Australian Women Weekly.

A to díky pozvání do poroty, která vyhlašovala tzv „ženu budoucnosti“. Turia totiž utrpěla v roce 2011 popáleniny na více než polovině těla, včetně obličeje. A to ve chvíli, kdy se účastnila ultramaratonu v Austrálii. Lesní požár ji uvěznil a Turia neměla téměř šanci na přežití.

Štěstí ale bylo na straně Turie, zahlédl ji totiž pilot vrtulníku Paul Cripps, který požár hasil a upozornil záchranáře. Přestože popáleniny pokrývaly více jak polovinu těla, Turia se nevzdala. Absolvovala desítky operací a nyní je inspirací pro všechny. Navzdory svým zraněním, kdy v důsledku popálenin přišla o prsty na rukou, ujela na kole v rámci závodu 2800 km z národního parku Uluru do Sydney, účastnila se také 20kilometrového závodu v plavání a ušla túru na Velké čínské zdi.

V době rekonvalescence pro ni ale byl největší oporou její přítel, který ji neopustil ani přes to, že již nikdy nebude vypadat tak, jako před nehodou.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky požár závod popáleniny

Přečtěte si také