TopStar

19. ledna 2019 14:00

Spider-Man se vrací s novým trailerem! Těšíte se?

Komiksy jsou v posledních letech zkrátka v kurzu. Marvel si celý filmový svět podmanil a jeho pavoučí muž se teď vydal do naší země. Ano, Peter alias Spidey se vrací na filmová plátna a předvede svou pavučinovou show i v Praze. V novém filmu Spider-Man: Daleko od domova se opět předvede mladičký Tom Holland a fanoušci tak budou zas a znovu moci srovnat všechny pavoučími muže (v Tomově případě spíše adolescenty). No, podívejte se na trailer!

V hlavní roli se můžeme těšit znovu na teprve dvaadvacetiletého Toma Hollanda, který se se svými spolužáky vydá na výlet do Evropy a nechybí ani zastávka v Praze v Divadle na Vinohradech či v Liberci. A právě Praha musela za možnost natáčení zaplatit 5 milionů korun. Zda se to vyplatilo, to posuďte díky traileru sami. A už 4. července letošního roku se můžete těšit na uvedení do českých kin.

Práva na postavu Spider-Mana si udržuje už dlouhé roky Sony, v roce 2015 se ale společnost dohodla s Marvel Studios, že přenese pavoučího oblíbence i do superhrdinského fikčního světa, a právě proto se Tom Holland objevil i ve filmech o Kapitánovi Amerikovi a Avengers. Ještě před tím, než se dostane do kin Spider-Man nový, se mohou fanoušci těšit na trhák Avengers: Endgame.

Marvel především u Spider-Mana hodně čerpá z teenagerských a středoškolských komedií z osmdesátých let. A právě to má u fanoušků největší úspěch - momenty, kdy Tom Holland řeší problémy obyčejného teenagera v kombinaci se superhrdinským životem jsou pro diváky to pravé ořechové. Každý superhrdina je přeci také svým způsobem člověk a měl by tak řešit lidské trable a melodramatické patálie.

I když Tom Holland ničím nepřekvapí a žádné inovace od něj tedy nečekejte, ani neurazí a vyzdvihuje tak filmy o pavoučím muži lehce nad průměr. Navíc pro něj bylo dost náročné zbořit mýty fanoušků o tom, že Tobey Maguire byl a zůstane nejlepším Spider-Manem vůbec. Nemá smysl je srovnávat, každý je úplně jiný. I přesto je každý výjimečný.

Spider-Man: Homecoming se snaží trefovat do cílové skupiny pro dětské až dospívající publikum, zároveň však chce zaujmout i skalní, oddané marvelovské fandy, kteří dávají přednost dospělejším a zásadnějším kouskům z této dílny. Stylem se přitom dost podobá Deadpoolovi, což nemůžeme mít Marvelu za zlé, protože víme, že společnost je všestranná a třeba takový Venom se od tohoto stylu dost zásadně liší.

A pár zajímavostí o Spideym:

1) V domě, kde žijí filmoví Parkeři z prvního dílu žila skutečně rodina Parkerových.

2) Paradoxní je fakt, že představitel prvního Spider-Mana Tobey Maguire trpí chronickým strachem z výšek. To si teda vybral roli...

3) Král popu Michael Jackson miloval Spider-Mana tak moc, že chtěl koupit celý korporát Marvelu a sám si zahrát roli Petera Parkera. Jak by to podle vás dopadlo?

4) Někteří použití pavouci byli dovezeni až z dalekého Nového Zélandu.

5) Herec James Franco sice na konkurzu do role Petera Parkera byl, nakonec ho ale obsadili jako záporáka Harryho Osborna. Franco se na negativní role zkrátka hodí.

6) Do hlavní role chtěl režisér Sam Raimi obsadit dokonce Leonarda DiCapria.

7) Sám režisér byl vybrán právě proto, že je extrémním milovníkem komiksů a vlastní jich přes 25 tisíc.

8) Ve scéně z prvního dílu, kdy lupič krade peníze a postřelí Peterova strýčka, bere si auto, které se posléze rozbije. V dalších záběrech i v dalším díle je však vůz bez poskvrnky vesele zaparkován před garáží.

9) Tobey Maguire je vegeterián. Ve scéně druhého dílu, kde jedl párek v rohlíku ukusoval tofu párek.

10) Druhý díl je jediným dílem Spider-Mana, který nekončí pohřbem.

11) Natáčení začalo ještě před dokončením scénáře.

12) Kirsten Dunst musela nosit vycpanou podprsenku, aby splňovala všechny atributy právoplatné sex bomby.

13) Když představitel Spider-Mana Andrew Garfield nasadil kostým, přiznal, že štěstím uronil pár slz.

14) Všichni herci, kteří ztvárnili Spider-Mana cvičili před i v průběhu natáčení jógu a pilates.

15) Do role Mary Jane měla být zprvu obsazena Kristen Stewart známá svou rolí v upírské sáze Twilight.

Sdílejte článek

Přečtěte si také