TopStar

5. října 2013 09:50

Dagmar Dandová

Stále růžovější showbyznys: Slavní gayové a lesby

Lidí, kteří se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci, je čím dál více. Jen ve vile VyVolených jsou to tři osoby z původní dvanáctky. A další dva ještě nemají na sexualitu vyhraněný názor. Kdo jsou nejslavnější gayové u nás?

Začněme u VyVolených:

Vladko Dobrovodský

Vítěz první řady a účastník i té nejnovější čtvrté řady VV patří k nejvýraznějším tvářím reality show. Sympatický kuchař se nikdy netajil tím, že se mu líbí stejné pohlaví, i když si ho za to spousta lidí nejen ve Vile dobírá. Vladko se přiznal, že to zkoušel i s holkami, ale kluci to u něj nakonec vyhráli na plné čáře.

Mirka s Pavlínou

Do VyVolených se dostaly obě dvě. I když Mirka po Duelu s Thomasem musela Vilu opustit, její pobyt před kamerami byl pro její osobní život velmi důležitý. Veřejně se s Pavlínou přiznaly, že jsou lesbičky, a že spolu žijí už skoro deset let. Odvážně před diváky svěřily svým rodičům, že spolu žijí.

Zdenička a Ládík

Nevyhraněnou orientaci z VyVolených měla i Zdeňka, která se přiznala, že se hrozně ráda líbá s holkami a Ládík, který je ještě panic a dodnes neví, s kým by o svůj věneček chtěl přijít radši: jestli s holkou nebo s klukem.

K homosexuální orientaci se hlásí i

Zpěvačka Aneta Langerová

Nejpopulárnější vítězka soutěže Česko hledá SuperStar se po několika letech veřejně přiznala, že má radši ženy než muže. Chodila s několika holkami, ale tu pravou prý pořád hledá. Chodila například s dokumentaristkou Olgou Špátovou nebo s herečkou Marii Štípkovou.

Režisér Zdeněk Troška

Slavný filmový režisér a scénárista, který natočil trilogii Slunce, seno nebo Kameňáky o svém soukromí moc nemluví, ale oficiálně se hlásí k homosexuální orientaci. Jeho pohádky na scénu pokaždé přivedou krásného mladého herce.

Zpěvák Pavel Vítek

Svého partnera producenta a bývalého tanečníka Janise Sidovského si vzal na hradě Karlštejn. Společně byli jedni z prvních gayů, kteří se veřejně přikročili k registrovaném partnerství. Vychovávají spolu dva pejsky...

Tanečník Yemi A.D.

Choreograf a bývalý moderátor také uzavřel se svým přítelem Jaromírem registrované partnerství. Jeho biologický otec se s tím nevyrovnal a na obřad nepřišel.

Návrhář Josef Klír

Módních návrhář již několik let žije se svým přítelem, který mu dokonce dělá manažera. Zatím jim to prý klape doma i v práci.

Herec Miroslav Moravec (†70)

Oblíbený filmový a divadelní herec se proslavil především svým dokonalým hlasem. Daboval např Kojaka, Belmonda nebo Fantomase. Sice byl ženatý a měl syna, ale svou sexuální orientaci neskrýval. Zemřel na rakovinu plic.

Moderátor Jan Musil

Také měl původně manželku a děti, ale opustil je kvůli mladšímu partnerovi. Sice se nakonec po letech rozešli, ale Musil se přiznal, že je rád, že jeho okolí zná pravdu o jeho orientaci.

Herec Lumír Olšovský

Herec, který hrál návrháře v seriálu na Primě Ošklivka Katka, si zpočátku prý neuvědomoval, že je homosexuál. Má dceru Zdeňku, ale nyní už žije s mužem.

Moderátor Aleš Cibulka

Televizní komentátor se netají tím, že žije ve společné domácnosti s hercem a dabérem Michalem Jagelkou.

Herec Michal Dočolomanský (†66)

Hvězda filmu Tajemství hradu v Karpatech byl dlouho ženatý. Dočolomanský byl idolem mnoha žen a o jeho orientaci se většina jeho fanynek dozvěděla až po jeho smrti.

Nejslavnější gay hvězdy ze zahraničí:

Zpěvák a frontman skupiny Queen Freddie Mercury (†45) byl homosexuál a zemřel na nákazu AIDS.

Zpěvák Ricky Martin byl idolem mnoha žen, ale v roce 2010 přiznal, že je gay. Adoptoval dvojčata a je z něj velmi spokojený otec.

Zpěvák Elton John žije s producentem Davidem Furnishem a vychovávají syna Zacharyho, kterého jim porodila náhradní matka.

Zpěvačka a skladatelka Linda Perry, která se proslavila jako členka populární skupiny 4 Non Blond, se zasnoubila se Sarou Gilbertovou, která v seriálu Roseanne dceru hlavní hrdinky.

Herečka ze seriálu Ally McBealová Portia de Rossi je vdaná za další slavnou lesbičku komičku Ellen DeGeneresovou.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také