TopStar

16. července 2013 11:30

Dagmar Dandová

Štěky paní Štiky: Neodsuzujte duševně choré!

Matka Ornelly Štikové Monika (40) je velmi citlivá žena. Nedávno zhlédla dokument Olgy Sommerové Máňa a portrét zlodějky z pardubického vězení ji naprosto rozhodil.

„Teď jsem koukala na časosběrný dokument Máňa, který byl naprosto úžasný. Nemám slov. Od té doby pořád brečím. Máňa má opravdové a velké srdce,“ rozplývala se Štiková nad smutným osudem recidivistky na svém facebookovém profilu.

Dokument matku Ornelly donutil přemýšlet i nad svou vlastní rodinou. „Člověk nikdy neví, jak to všechno ve skutečnosti je. Máňa je také velmi složitý člověk, ale má velké srdce. Já bych také bojovala za svou dceru jak lev! Hlavně kdybych věděla, že není úplně v pořádku,“ uvedla Monika, která je podle všeho lvice tělem i duší.

Když si Máňu dovolila jedna z jejích přítelkyň na sociální síti odsoudit, Monika se rozohnila jako pravá tygřice. “Copak lze odsuzovat někoho, kdo je duševně nemocný?!? Proboha, to už snad není možný....!“

Souhlasíme, to snad není možný!

O čem je dokument Máňa?

V roce 1992 natáčeli Jan Špáta a Olga Sommerová dokument o dívce Máně, bylo jí 24 let a už značnou část života strávila v kriminále. Její normální život skončil v šestnácti, kdy se zamilovala do muže, se kterým měla holčičku. Tu vychovávala babička, protože Máňa seděla v kriminále za krádeže. V dokumentu se režisérka s Máňou seznamuje v pardubickém vězení, dozvídá se, jaký je její každodenní život, ale především poznává její nezměrnou touhu vrátit se zpět do normálního života...

Vůbec se nedivíme, že od té doby, co Monika Štiková tento dokument viděla, pořád brečí...

-dad-


Přečtěte si také