TopStar

13. února 2018 10:57

Ilona Blašková

Svatba prince Harryho a herečky Meghan Markle je už za dveřmi

Až do 19. května budou asi všechna média plnit informace o svatbě prince Harryho a krásné americké herečky Meghan. Když ale noviny před časem otiskly, že Meghan od malička snila, že se stane princeznou a že proto udělá cokoliv a poté se jí podařilo klofnout o pár let mladšího prince Harryho, nevěřili jsme, že na svatbu dojde. Ale roztomilý zrzoun evidentně nic neprokoukl a tak do toho opravdu praští. Alespoň bude na co koukat. A my pro vás máme další nálož informací, j

Britská královská rodina si naštěstí nehraje na žádné velké tajnůstkáře a nic nenechává náhodě. Do velkolepé svatby prince Harryho a bývalé herečky Meghan Markle zbývají tři měsíce a Kensingtonský palác pustil do světa další detaily.

Celý obřad bude trvat hodinu a má začít v pravé poledne v sobotu 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor, a to pod vedením arcibiskupa Justina Welbyho. Oddávajícím pak bude windsorský děkan David Conner. Někteří šťastlivci si poté budou moci novomanželský páreček pěkně prohlédnout. Po svatebním obřadu je totiž plánovaná asi tříkilometrová projížďka v kočáře po městečku.

„Doufáme, že tato krátká cesta poskytne příležitost lidem, aby se spojili kolem Windsoru, a aby se těšili z atmosféry tohoto výjimečného dne,“ stojí v prohlášení Kensingtonského paláce. Po jejich návratu se Harry s Meghan připojí k hostům na hradní recepci. Večer pak uspořádá princ Charles party pro rodinu a přátelé. Celý svatební den tak má být rozdělen do čtyř částí.

Mezi svatebními hosty by se měl objevit například bývalý americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle. Naopak chybět bude pravděpodobně Meghanina nevlastní sestra Samantha a bratr Thomas, kteří ji opakovaně kritizovali.

A zatímco pro prince Harryho, který je pátým následovníkem trůnu, hned po svém otci Charlesovi, bratru Williamovi a jeho dětech, to bude velká premiéra, pro Meghan už to bude podruhé, co si oblékne svatební šaty. Před pěti lety se totiž rozvedla s producentem Trevorem Engelsonem.

Sdílejte článek
Štítky princ Harry Meghan Markle

Přečtěte si také