TopStar

20. dubna 2019 11:00

Markéta Škorňová

Tak to tu ještě nebylo: Kim Kardashian se chce stát právničkou!

Rodina Kardashianových je kapitola sama o sobě, jejich „včelí královna“ Kim ale mnohdy překvapí i své příbuzné. Naposledy si vzala do hlavy, že se stane právničkou. A vypadá to, že ze zpočátku nerozvážného vrtochu se stal jasný cíl, který si chce manželka Kanyeho Westa splnit do roku 2022. Specializovat se chce na trestní právo.

Americká hvězda, která už nikoho nemusí přesvědčovat o svých schopnostech, se ohledně svého studia rozpovídala pro magazín amerického Vogue. Zlomovým v jejím rozhodnutí byl okamžik, kdy byla součástí reformy vězeňského zákona. Minulý rok Kim právě toto téma řešila s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v Bílém domě. „Musela jsem o tom hodně přemýšlet. Zavolali mě z Bílého domu, abych jim pomohla změnit systém omilostnění. Sedím si tak v Rooseveltově pracovně se soudcem, který odsoudil řadu kriminálníků i velmi mocných lidí, a říkám si: 'Sakra, potřebuju o tom vědět víc'," řekla při rozhovoru.

To byl moment, kdy se televizní hvězda rozhodla studovat práva, konkrétně pak právo trestní. Se čtyřletou stáží v právní firmě v San Francisku začala Kim již loni v létě a podle svých slov chce zkoušky udělat v řádném termínu.

V právnické kariéře tak bude následovat svého otce, jenž byl řadu let právníkem v týmu obhajujícím sportovce O. J. Simpsona, který byl souzen za vraždu dvou lidí, ale také za loupež a únos. Před dvěma lety byl však podmínečně propuštěn.

„Během víkendů měli v našem domě kancelář. Můj otec měl knihovnu a také skrytou šatnu, ve které byly všechny důkazní materiály O. J. Simpsona. Vždycky jsem tam slídila kolem, forenzní zprávy mě strašně zajímaly,“ svěřila Kardashian.

Manželka Kanyeho Westa tak je poslední měsíce zavalena knihami. Učí se týdně i 18 hodin, aby v létě úspěšně absolvovala první část zkoušek. Jen úspěšné složení zkoušek jí umožní posunout se do dalšího roku studia.

Nejnáročnější je pro ni samotné čtení, které je podle jejích slov „žroutem času“. Tak uvidíme, jestli v roce 2022 přibyde do rodiny Kardashianových další právník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také