TopStar

9. února 2019 17:00

Markéta Škorňová

Taková moderní rodinka končí! Oblíbený americký sitcom se s diváky rozloučí po 11 sériích

Dlouhých deset sezón bavil americký sitcom Taková moderní rodinka téměř celý svět, ale nyní jeho tvůrci oznámili smutnou zprávu pro všechny fanoušky - jedenáctou sérií se seriál s diváky rozloučí.

Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Taková moderní rodinka byla jedním z prvních sitcomů, kde se objevil homosexuální pár Mitchell a Cameron.

Jesse Tyler Ferguson, představitel Mitchella, na svém Twitteru napsal, že bude velmi těžké říct seriálu sbohem. „Miluju tuhle rodinu,“ napsal.

Taková moderní rodinka získala v průběhu let řadu ocenění, například pět cen Emmy v kategorii komediálních seriálů, ale také Zlatý glóbus či čtyři ceny Screen Actors Guild Awards.

Sám ředitel televizní stanice ABC Karey Burke považuje sitcom za jeden z nejvýznamnějších v historii televize. „V závěrečné sérii dojde k mnoha milníkům, které by si divák neměl nechat ujít,“ dodal.

Taková moderní rodinka

Americký komediální seriál představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), který celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet) a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také