TopStar

4. listopadu 2015 15:13

Michal Chalupa

Tarantinův agresivní FLEJM proti policejním vrahům: Šerifové vracejí úder a pěkně to bolí!

Kultovní režisér Quentin Tarantino uvede do kin svůj nový trhák Nenávistná osma krátce před Vánoci. O rozdmýchání pořádné nenávisti se však postaral už teď. A ukousl si celkem velké sousto, protože se brutálně opřel do amerických policistů. Ti se mu teď chystají zavařit.

Koncem října se Tarantino zúčastnil shromáždění proti policejní brutalitě. Policistům, kteří ve službě zabíjeli, by prý mělo být věnováno mnohem více pozornosti. V té souvislosti filmař proslulý mimořádně krvavými snímky prohlásil: „Jsem lidská bytost se svědomím. A když vidím vraždu, nemohu jen přihlížet. A musím nazývat zavražděné zavražděnými a musím nazývat vrahy vrahy.“

To ovšem vzbudilo mezi policisty nevoli napříč USA a mluví se o kolektivním bojkotu nového Quentinova filmu. Šéf policie v Los Angeles Charlie Beck se vyjádřil v tom smyslu, že režisér „nerozumí povaze násilí“, které policisté ve službě musí čelit. „Pan Tarantino žije ve světě fantazie. A tak také žije. Jeho filmy jsou extrémně násilné, ale násilí nerozumí. Bohužel zaměňuje zákonný zákrok za vraždu. A to nejde,“ hřímal policejní boss.

„Všichni policisté nejsou vrazi, to jsem nikdy neřekl, a dokonce to ani nenaznačil,“ brání se Tarantino. A sám to dobře ví, když jen dva týdny předtím na jeho pozemek vnikl cizí člověk s neznámým úmyslem. Filmař ve dvě odpoledne volal 911, aby ho policie nezvaného hosta zbavila. „I nadále budeme řešit telefonáty s prosbou o pomoc v jeho domě, jak si naše povinnost žádá,“ komentoval jízlivě jeden z důstojníků LAPD s tím, že je režisér blb.

Sdílejte článek

Přečtěte si také