TopStar

21. prosince 2018 09:30

Markéta Škorňová

Tenhle sympatický zrzek vydělává víc než kterýkoliv jiný muzikant v historii! Ed Sheeran si letos vydělal neuvěřitelnou sumu peněz!

Muzikant, který svými hity Shape Of You, Perfect, Happier a mnoha dalšími doslova zbořil hudební žebříčky, má na svém kontě další prvenství. A to ne ledajaké! Tento sympatický zrzek s irskými kořeny vydělal za poslední rok víc peněz než kterýkoliv jiný hudebník v celé historii.

A kolik že si to vlastně populární britský zpěvák Ed Sheeran (27) za letošní rok vydělal? Ta cifra vás dostane - 342 milionů liber (v přepočtu kolem 11 miliard korun)! Kdo by to byl řekl, že může „brnkaní na kytaru“ tak vynášet, viďte!

Za sebou nechal i svou kamarádku Taylor Swift či hvězdy jako Beyonce a Jay-Z. Sedmadvacetiletý muzikant si tak podle statistik serveru Pollstar přišel v průměru každý týden letošního roku k 6,5 milionům liber.

Brit s irskými kořeny se tak definitivně stává králem světové hudební scény. Vydělává více než kterýkoliv jiný umělec za posledních 30 let. Jeho koncerty jsou vyprodány během několika hodin a lidé po písničkáři s kytarou doslova šílí.

Hudební začátky Eda Sheerana se pojí s rokem 2004, ale až od roku 2011 o něm můžeme mluvit jako o světové hvězdě. Singly "Shape of You" a "Castle on the Hill", vydané 6. ledna 2017, trhly hned několik rekordů. Během 24 hodin získaly dohromady více než 13 milionů streamů na serveru Spotify a 13. ledna ovládly první a druhou příčku UK Singles Chart. Ed Sheeran se tak stal prvním umělcem historie, jehož singly ovládly zároveň první a druhou příčku hitparády. Ve stejný den slavil tentýž úspěch v neměcké German Singles Charts. O dva dny později trhal historický rekord také v Austrálii, kde ovládl první dvě příčky ARIA Singles Chart. V US Billboard Hot 100 se s písní "Shape of You" dostal také na první příčku, "Castle on the Hill" obsadil skvělé šesté místo a Ed tak trhnul historický rekord i v USA. Ještě žádnému umělci se nepovedlo mít dvě písně zároveň v US TOP10.

Sdílejte článek
Štítky hudba výdělky Ed Sheeran milion sláva

Přečtěte si také