TopStar

4. února 2014 21:41

Jana Fikotová

Tereza Kostková: Adopce byl tátův nápad

Až do Ugandy se už dvakrát podíval herec Petr Kostka (75), a to kvůli své adoptivní dceři. Jeho biologická dcera Tereza zase adoptovala holčičku v Indii.

„Adopci na dálku beru velmi zodpovědně. Dokonce jsem se před první cestou do Ugandy naučil pár frází, abych si mohl s místními popovídat. Musím říct, že jsem udělal na děti dojem,“ s úsměvem prozradil herec Petr Kostka, který tímto činem inspiroval i svou vlastní dceru Terezu Kostkovou (37).

Není proto nijak překvapivé, že se oba stali kmotry nového románu Dobrovolnice, který vypráví o dívce Amélii, jež se vydá do uprchlického tábora Kakuma v Keni a stane se tam dobrovolnicí. „I takováto práce je velmi obdivuhodná. Kniha se mi líbí, je velmi zajímavá a slouží k zamyšlení,“ dodal Kostka.

Adopce na dálku se v posledních letech staly celkem hitem, týkají se převážně dětí ze třetího světa. V Česku je kolem patnácti tisíc lidí, kteří přispívají svým adoptivním dětem především na vzdělání.

Kromě Petra Kostky a jeho dcery Terezy si na dálku adoptovala dvě holčičky z Afriky i zpěvačka Lucie Bílá. Holčičku z Indie podporuje i herečka Květa Fialová a adoptovanému chlapci z Tibetu zase pomáhají zpěvák Pavel Vítek s partnerem Janisem Sidovským.

-juf-


Přečtěte si také