TopStar

18. října 2013 15:23

Tereza Kostková: U nás doma už letěl i hrnec

Běžně bývá ve své kuchyni sama. Ale v sobotu budou při vaření sympatickou herečku Terezu Kostkovou sledovat kamery a diváci. Stane se totiž vůbec prvním hostem chystané show Česko vaří s Pohlreichem živě.

"Vůbec se nepřipravuju," přiznala nám Terezka s tím, že si pořad (vysílá od 20.15 Prima) chce hlavně užít. "Budu jen přirozená, budeme vařit a povídat si. Těším se moc."

Komu voláte o radu, když si sama v kuchyni nevíte rady?

Dodnes volávám svojí mamince (herečka Carmen Mayerová, pozn. aut.)... Pečeš to přiklopené, nebo odklopené? Kdy to mám podlít? Znáte to. Maminka je můj nejlepší rádce a taky veliký vzor. Ani jsem vedle ní neměla velké ambice vařit, dokud jsem byla doma. Stejně nikdy nemáte nic tako dobrého, jako vaří maminky (úsměv).

Dědí se u vás v rodině nějaký recept?

Recept na úžasnou sekanou. Tu dělám podle maminky a má ji rád můj manžel, Toníček i kamarádi. Z oboru pečení, abych tak řekla, mě hodně naučila kdysi moje chůvička Mařenka, která pocházela z Moravy a celé její kuchařské umění tam nasálo ten správný moravský grunt. Buchty, koláče, omáčky... Ale do toho se já teď moc nepouštím. Spíš jsem přes trochu cizokrajnou kuchyni, připravím třeba něco, co mi zachutnalo v Bretani, kterou mám tak ráda, nebo i jinde na cestách.

Trávíte u plotny hodně času?

Právě že ani moc ne. Ne, že bych vaření neměla ráda, nebo k němu neměla vztah. To vůbec tak není. Ale mám natolik různorodé zájmy i práci, že mi nezbývá dostatek času a navíc ten vyšetřený čas raději strávím s Toníčkem na hřišti a pak uvařím něco pokud možno zdravého, jednoduchého a rychlého.

Už jste musela vyhodit jídlo i s hrncem? Ptám se proto, že u nás letěl do kontejneru hrnec například při výrobě škubánků...

Znám to. Ale nebylo to proto, že se mi jídlo nepovedlo, i když to se mi také občas stane. Tehdy jsem však věrna své neposednosti shodila hotový oběd na zem i s hrncem a vyhodit se muselo úplně všechno. Jídlo samotné jsem ale vyhodila i zklamaná ve chvíli, kdy jsem měla hotový báječně vonící tříchodový oběd a partner zrovna dostal chuť na chleba s máslem (úsměv).

TIP Prima-Style.cz: Sledujte, jak se bude Terezce po boku slavného kuchaře Zdeňka Pohlreicha dařit v sobotu od 20.15 na Primě. Ve studiu nebude ze slavných osobností sama. Ochutnávat se chystají například moderátor Petr Vondráček nebo herečka Daniela Šinkorová.

Chcete vařit také? Podrobnosti a nákupní seznam najdete: TADY.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také