TopStar

27. března 2014 12:20

Dagmar Dandová

Tim Burton je v Praze: Hledá tu další mrtvou nevěstu?

Americký režisér, výtvarník a snad největší surrealistický fantasta současnosti Tim Burton přijel do Prahy, aby zde zahájil svou výstavu. Představí tu své kresby, malby, fotografie, skicy a sochařské instalace.

Režisér filmu Karlík a továrna na čokoládu si českou metropoli už dokonale prošel.

"Když jsem poprvé navštívil Prahu, řekl jsem si, jaké je to nádherné město, které přímo vyzývá k procházkám a k objevování. Má skvělou energii, která inspiruje. A navíc si cením místních loutek. Ty se mi líbí," řekl Burton, který se nejvíc těší, až se bude moct procházet po Starém Městě.

Autor snímkuMrtvá nevěsta Tim Burtonje naprosto nadšený z toho, jakou má jeho výstava v Praze atmosféru. V podzemí Domu U Kamenného zvonu vznikl Burtonův palác, kam lze sestoupit do obsáhlého archivu jeho animovaných projektů a krátkých experimentů.

"Nejoblíbenější kousek z mé výstavy jsou pro mě foukané skleněné koule, ve kterých jsou vystavené makety jednotlivých postav," uvedl Burton, který často spolupracuje s hercem Johnny Deppem.

Společně natočili hity jako Střihoruký Edward, Ed Wood, Karlík a továrna na čokoládu nebo Alenka v říši divů.

"S Johnnym nás spojuje dlouholeté přítelství. Dá se říct, že jsme oba dva svým způsobem podivíni," řekl Burton, který na tiskové konferenci také přiznal, že je v podstatě introvert, který se rád obklopuje jen lidmi, které dobře zná.

Tim Burton přijel se svým týmem do Prahy jen na pár dní. Partnerku, anglickou herečku Helenu Bonham Carter, nechal režisér bohužel doma.

Rozhovor s Timem Burtonem uvidíte dnes večer ve VIP zprávách v 19.55 na Primě.

-dd-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také