TopStar

23. října 2014 10:00

Lenka Zajícová

Tohle je opravdová Šípková Růženka. Dívka trpí záhadnou chorobou, spí nonstop

Beth Googier (24) je jednou ze 40 lidí ve Velké Británii, kteří trpí Kleine-Levinovým syndromem. Jedná se o nevyléčitelnou chorobu, která lidem brání v normálním životě

Do puberty byla Beth jako každé jiné děvče, náhle se však všechno změnilo. Začala být chronicky unavená a spala až 16 hodin denně. Její stav se velice rychle zhoršoval a dnes Beth spí 20 hodin denně. Když se probudí, je zmatená a dezorientovaná. „Hrozně bych si přála žít stejný život jako moje kamarádky, které se pomalu stěhují od svých rodičů, ale nemohu. Nemoc, které se také říká syndrom Šípkové Růženky, se sice nedá vyléčit, ale sama odeznívá. Bohužel to bývá až za 15 let poté, co se u pacientů poprvé objevila.

Kleine-Levinův syndrom je neurologické onemocnění, které začíná během dospívání a někdy se začne po infekci nebo onemocnění. Je charakteristické obdobím spánku až 20 hodin denně. Epizody přicházejí velmi rychle a trvají několik dní až týdnů. Postižený je tehdy podrážděný, dětinský, dezorientovaný a chce jíst nadměrné množství potravin. Pacienti, kteří se vrátí k normálu, mohou mezi epizodami trpět depresí. Tímto syndromem trpí na světě jen tisíc lidí, většinou jsou to muži.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také