TopStar

25. srpna 2015 11:42

TOP 10: Nejlépe placené herečky Hollywoodu. Je tam vaše favoritka?

Ještě to bude chvíli trvat, než se nejlépe placené herečky dotáhnou na své mužské protějšky, ale už jim šlapou na paty. Posuďte sami.

V Hollywoodu se točí zatraceně velké prachy. Robert Downey Jr. si takhle za rok přijde na osmdesát milionů dolarů, za což můžou především Avengers, na něž by se bez něho tolik nechodilo, a špatně na tom nejsou ani herečky. Které z nich si v posledních dvanácti měsících vydělaly nejvíc peněz? A o kolik milionů se zvětší jejich konta?

1. Jennifer Lawrence

V půlce srpna jí bylo teprve pětadvacet. A už má doma Oscara, další dvě neproměněné nominace, a objevuje se v hitových sériích Hunger Games a X-Men. Takhle se rozjíždí herecká kariéra! Jennifer Lawrence se to už vyplácí, žebříček nejlépe placených hereček totiž ovládla naprosto s přehledem, když si jen za poslední rok přišla na padesát dva milionů dolarů, což je o šestnáct a půl víc, než má na kontě druhá Scarlett Johansson. A zdaleka nekončí, letos ji čekají poslední Hunger Games a další útok na Oscara s dramatem Joy a za rok ji uvidíme v nových X-Menech, takže by se na špičce tohohle žebříčku mohla objevit i příští rok.

2. Scarlett Johansson

Pravidelně se umisťuje na špičce žebříčků nejkrásnějších hereckých hvězd současnosti a teď se pohybuje i téměř na špičce těch nejbohatších. Za posledních dvanáct měsíců jí na konto přibylo 35,5 milionu dolarů. Hvězda Avengers si ovšem nevydělává jen u filmu, ale velkou část jejích příjmů tvoří peníze z reklamy. V minulosti spolupracovala se značkami jako Calvin Klein, Louis Vuitton nebo Dolce & Gabbana a když netočí filmy, často se usmívá z billboardů i dnes. Finančně se jí to evidentně vyplácí. Příští rok ji uvidíme v komiksovce Captain America: Občanská válka a namluví hada (nebo spíš hadici) Kaa v Knize džunglí. A to asi taky zadarmo dělat nebude.

3. Melissa McCarthy

Pamatujete si, jak hláškovala v seriálu Gilmoreova děvčata? Tehdy si nejspíš ani nedovedla představit, že si za rok vydělá třiadvacet milionů dolarů a ukáže světu, že uspět před kamerou jde, i když má člověk pár kilo navíc. Stačí mít smysl pro humor, trochu talent a štěstí při výběru rolí. Její komedie vydělávají a letošní parodie na bondovky Špión je nakonec i překvapivě hodně dobrý film. Dáma, od níž byste to asi nečekali, tu nejen hází jeden fór za druhým, ale i stylově láme protivníkům ruce a střílí je do hlavy. Na tuhle komediantku se teď zkrátka do kina chodí a její publikum je věrné. Příští rok by na tom navíc mohla být ještě líp, chystá totiž mimo jiné i novou verzi Krotitelů duchů a chce se prosadit i ve světě módy a uspět na trhu s oblečením pro ženy, které se nekamarádí s anorexií a bulimií.

A tady celá desítka i s příjmy, kterých dosáhly od června 2014 do června letošního roku:

1. Jennifer Lawrence 52 mil. dolarů2. Scarlett Johansson 35 mil.3. Melissa McCarthy 23 mil.4. Bingbing Fan 21 mil.5. Jennifer Aniston 16 mil.6. Julia Roberts 16 mil.7. Angelina Jolie 15 mil.8. Reese Witherspoon 15 mil.9. Anne Hathaway 12 mil.10. Kristen Stewart 12 mil.

Která herečka v žebříčku překvapivě chybí a která by tam podle vás měla patřit?


Přečtěte si také