TopStar

30. dubna 2018 11:50

Uklízečka, striptér nebo klaun? Kde pracovaly hvězdy před svým proslavením

Před svou hereckou kariérou se herec Brad Pitt promenádoval po ulicích v kostýmu kuřete a rozdával letáky. Uma Thurman zas drhla nádobí v jedné pizzerii. No a Julia Roberts prodávala zmrzlinu. Jakými zaměstnáními si museli slavní projít před hvězdnou érou svého života?

Whoopi Goldberg (62)

Dcera velmi chudých rodičů (zdravotní sestry a kněze) přebíhala den co den ze školy do práce a naopak. Nezvládla to a studia po nějaké době zanechala. Učebnice vyměnila herečka za nové přátelé z hippie komunity. Když se snažila dostat se ze své drogové závislosti, začala dělat nejprve ochranku, poté dělníka na stavbě a nakonec vizážistku zesnulých v márnici. Nakonec se jí podařilo uchytit v divadelní agentuře a rozjet svou hereckou kariéru.

Channing Tatum (38)

O sex symbolu současnosti Channingovi je známo, že dělal před svou hereckou kariérou striptýz. A právě tahle ‚‚práce‘‘ mu pomohla při natáčení filmu ‚‚Bez kalhot‘‘, ve kterém si zahrál nejen hlavní roli, ale stal se i choreografem a hlavním konzultantem.

Brad Pitt (54)

Po škole se začal Pitt věnovat žurnalistice. Kdo ví, kdyby se Brad nestal hercem, co by s ním bylo. Možná by pak šlo o jednoho z nejlepších vojenských reportérů nebo charismatického moderátora. V posledním ročníku svých vysokoškolských studií si Brad troufl zariskovat. Diplom nedostal, přestěhoval se do Los Angeles a tam si prošel pořádnou cestu ke slávě. Pitt dělal kurýra, řidiče limuzíny a pouličního roznašeče letáků v kostýmu kuřete. Podobnými pozicemi si ale prošla nejedna hollywoodská hvězda, proto Brad neztrácel iluze.

Benedict Cumberbatch (41)

Dříve než se stal hercem dělal Benedict učitele angličtiny v tibetském klášteře. Právě po téhle zkušenosti se začal Benedict vážně věnovat bikram yoze. Mezi jeho dalšími profesemi byl parfumér v jednom z londýnských obchodů. Nebylo to ani kvůli výdělku, jako kvůli zjištění, co ho bude skutečně bavit. Cumberbatch není z těch, kteří dělají uspěchané závěry a se svou hereckou kariérou si dal pořádně na čas.

Uma Thurman (47)

Herečkou se Uma stala jen díky své trpělivosti a pracovitosti. Nelze říci, že jí šlo všechno v životě jako po másle. Dívka neměla ani rodinu, ani přátele, kteří by měli něco společného s filmem. Když přijela Thurman do New Yorku, měla v kapse v přepočtu 6 tisíc korun. Musela si tedy hledat způsoby, jak se uživit. Myla proto nádobí v jedné pizzerii a mezi tím obíhala jeden casting za druhým. Když si Uma střihla druhořadou roli v jednom snímku, režiséři si jí všimli a to rozjelo hereččin nebývalý úspěch.

George Clooney (56)

Před svou hereckou kariérou studoval George na Kentucké univerzitě. Dlouho se tam ale nezdržel. Když jeho studentský život definitivně skončil, Clooney se vydal pokořit si Hollywood. K herecké kariéře se vydal na doporučení svých příbuzných, kteří byli v showbyznysu jako ryby ve vodě. George si zahrál ve filmu už ve svých 10 letech a potom dlouhá léta natáčel reklamy. Při tom ale dělal i prodavače dámské obuvi.

Eva Longoria (43)

Eva dělala před svou hereckou slávou cheeseburgery ve fast foodu Wendy‘s. Tajemství perfektních burgerů od Evy spočívalo v tom, že majonéza musí být na housce a hořčice na mase.

Rachel McAdams (39)

Rachel s nadšením vzpomíná na svá léta strávená v McDonald's, i když přiznává, že nebyla nejlepším pracovníkem. Podle jejích slov byla závislá na mytí rukou a kvůli tomu nestíhala plnit všechny své povinnosti. No a jednou rozbila odšťavňovač a to byla konečná v jejím pracovním úvazku.


Přečtěte si také