TopStar

19. prosince 2013 22:25

V londýnském divadle Apollo spadla střecha. Desítky obětí (FOTOGALERIE)

Až třicet lidí může být podle předběžných informací v troskách hlediště londýnského divadla Apollo. "Modlím se za všechny, kdo tam stále jsou," napsala jedna z divaček.

Ke zřícení střechy a následně balkonu došlo přibližně patnáct minut po osmé večer během představení Podivný případ se psem. Podle mluvčího londýnské policie došlo ke zranění více než šedesáti osob, oficiální zprávy zatím nehovoří o mrtvých, ale informace se aktualizují každou minutu.

Na místě zasahuje osm hasičských jednotek, záchranáři prohledávají trosky. Hlediště bylo plné, diváků v sále přibližně sedm set (kapacita 755 míst). Někteří z nich si zprvu mysleli, že podivné zvuky, které neštěstí předcházely, patří ke hře. Pak ale balkon spadl a mnozí diváci začali utíkat. Scéna připomínala apokalypsu, mnozí křičeli, celí zaprášení, řada z nich měla poranění různého stupně závažnosti.

Diváci reagují na sociálních sítích:

- "Herci jen utíkali z jeviště. Hned věděli, co se stalo."

- "Díky bohu, jsme v pořádku. Ale mnozí jiní to odnesli."

- "Byl tam absolutní chaos. Šílené!"

- "Viděl jsem pár lidí, kteří na tom byli opravdu špatně."

Budova divadla v londýnském West Endu byla postavena v roce 1901 a prošla velkou přestavbou o třicet let později. Patří k oblíbeným menším divadelním scénám.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také