TopStar

10. prosince 2013 20:29

Jana Fikotová

Exkluzivně ze šatny: Co nám ukázalo Divadlo na Vinohradech?

Letošní 19. ročník benefiční dražby, koktejlu a swingového koncertu nás exkluzivně přivedl do šatny Divadla na Vinohradech. Byli jsme tam, kam běžní návštěvníci nechodí.

Nádherné prostředí pražského Divadla na Vinohradech většinu návštěvníků přiláká na krásná představení. Nyní zde probíhá i výstava uměleckých děl nejvýznamnějších výtvarníků, fotografů a sklářů, kteří je věnovali do benefiční dražby Podepsáno srdcem.

My jsme se dostali do šatny, kde se připravovali umělci na hudební vystoupení v rámci benefice. Například světová operní hvězda Dagmar Pecková (52) si těsně před svým vystoupením v rychlosti projížděla noty, jelikož do zákulisí už přišla krásně nalíčená a oblečená. „Moc se těším. Pro jistotu jsem se už předtím upravila, jelikož jsem dorazila před chvílí z Německa,“ vysvětlila sympatická mezzosopranistka.

Akci, kterou scénicky vytvořil architekt Bořek Šípek, moderovali herec Pavel Kříž a redaktorka Dvojky Českého rozhlasu Eva Kvasničková. Vyvrcholením večera byl dvouhodinový swingový koncert orchestru Golden Big Band Prague, řízeného Petrem Sovičem. Na pódiu vystoupily takové hvězdy české hudební scény, jakými jsou Jiří Korn, 4Tet, Lee Andrew Davison, Leona Machálková, Barbora Řeháčková, Tereza Bergmanová, Dagmar Zázvůrková, Peter Lipa, Martin Chodúr a další.

Získanými finančními prostředky z dražby a koncertu pomohou Nadačnímu fondu Podepsáno srdcem plnit jeho programy a úkoly v poskytování pomoci seniorům, postiženým Alzheimerovou chorobou.

-juf-


Přečtěte si také