TopStar

22. prosince 2014 23:45

Vánoční návštěva u zpěvačky Petry Černocké: Čím jí otec ničil tradiční večeři?

Zpěvačku Petru Černockou jsme zastihli přímo při balení dárků a stěhování stromku pod střechu. S manželem, kytaristou Jiřím Pracným, se chystají na tradiční zvyky i dobroty. Vždycky to tak ale v Petřině životě nebylo, štědrovečerní tabuli kralovala podivná jídla!

"Víte, můj tatínek byl levicový intelektuál, který po válce vstoupil do komunistické strany. Rozhodně nebyl věřící a tak se s Vánocemi moc nepáral," vypráví půvabná zpěvačka s úsměvem. "Ale abych mu nekřivdila... Míval před štědrovečerní večeří vždycky moc hezký proslov. Ovšem ryze v ateistickém stylu. Všem nám poděkoval za příjemně prožitý rok a popřál nám, abychom se za rok zase tak pěkně a ve zdraví sešli u stolu. Po mamince ale vyžadoval místo rybí polévky hovězí vývar s játrovými knedlíčky, což je špatně. Takže tuto rodinnou anomálii už nedodržuji. stejně jako hovězí s jablkovým křenem jsem ze štědrovečerního jídelníčku škrtla. Vrátila jsem se ke klasice. Péct moc neumím, takže spoléhám na sousedku Sajnerovou, která mi vždycky k Vánocům dá na talířek vzorek od všeho, co napekla. Kapra připraví a smaží můj manžel, rybí polévku a bramborový salát umím zase já."

Na otázku, které Vánoce byly její nejkrásnější, má Petra Černocká jasnou odpověď. "Pro mě byly nejkrásnější Vánoce před 35 lety kdy jsme u stromečku už nebyli s manželem sami, ale s měsíční dcerou Bárou. Ona z toho sice ještě nic neměla, ale já byla v sedmém nebi."

Sdílejte článek

Přečtěte si také