TopStar

4. července 2014 18:50

Jana Fikotová

Vendula Křížová: Zasáhl mě Amorův šíp

Herečka Vendula Křížová (42) svým půvabem natolik okouzlila svého hereckého kolegu Oldřicha Víznera, že s ním má tři děti. Přesto se herečka může pochlubit postavičkou dvacetileté modelky.

S hercem Oldřichem Víznerem má Vendula, kterou v poslední době vídáme v roli sestřičky ze seriálu Cesty domů, tři děti. Čtrnáctiletou Anežku, dvanáctiletého Alberta a sedmiletého Ferdinanda. Přesto herečku nezlákala vidina bílých šatů a zlatého kroužku. „Je to těžký. Ráda žiju okamžikem. Být šťastný, to neznamená být vdaný či ženatý.” Se svým partnerem se seznámila v Divadle Ungelt. „Oldřich mě zaujal svou spontánností a bezprostředností.“

Kdy jste se s Oldřichem potkali? V Divadle Ungelt, kde jsme spolu hráli v představení Sylvie. Oldřich byl ten aktivnější. Byl neuvěřitelně svobodomyslný. Potkat se, byl podle mě osud a zasáhl mě Amorův šíp.

Jste spolu 17 let a stále ještě nebyla svatba. Je to ještě vůbec na pořadu dne? Díky zkušenostem měníte i své názory. Chtěli jsme se vzít, ale vždycky do toho přišlo něco důležitějšího. Například se během našeho soužití narodily děti a dneska upřímně už svatbu k životu opravdu nepotřebuju.

Upřímně, jak to děláte, že máte po třech dětech tak luxusní postavu? Jsou to geny, nebo dřete někde tajně v posilovně? Určitě to budou geny a také pohyb. Rozhodně nejsem typ, co obráží posilovny nebo drží drastické diety. Snažím se jíst zdravě, hýbat se a být šťastná. Všechno dohromady pak člověku jen prospívá.

Patříte mezi ženy, které na sebe abnormálně dbají, rády nakupují a obráží salony krásy? Doufám, že k těmto ženám nepatřím. Ráda určitě na sebe dbám, ale rozhodně to nepřeháním a volný čas raději než v salonu či obchodě, trávím s rodinou. Nepotrpím si na nakupování, i když hezké věci ráda mám. Naposledy jsem například objevila metodu lakování nehtů, která se jmenuje striplac. Je to praktické a dlouho to na rukách vydrží. Mám ráda hezké ruce, člověk má pocit čistoty.

Co plánujete na prázdniny? Rozhodně odpočinek. Těším se, že vyrazíme s dětmi na dovolenou a budu čas trávit hodně s nimi. V poslední době jsem měla na rodinu málo času, protože jsem natáčela seriál Cesty domů nebo hrála v divadle. Teď se chci zase chvíli věnovat sobě a dětem.

-juf-


Přečtěte si také