TopStar

28. listopadu 2014 16:56

Ondra Těšínský

Z pohledu fanynky: Zpívala jsem duet s Bryanem Adamsem. A co bylo pak?

Bryan Adams přijel v pátek do Prahy podpořit charitativní módní přehlídku New Škoda Fabia: Fashion for Kids 2014 - Wings of hope. Jaké to je stát s ním na pódiu před stovkami lidí a dokonce si s ním zazpívat duet, který v originále nazpívala Mel C? Přečtěte si autentický článek od fanynky Moniky.

Dne 27.července 2012 jsem se vypravila na festival Benátská noc, který se nově konal u Liberce. Nejvíc jsem se těšila na koncert mého oblíbence, a podle mého jedné z největších hudebních legend, Bryana Adamse. Jelikož šlo o pátek, tak jsem se na místo dostala až v pozdějších odpoledních hodinách, kdy už prostory před pódiem okupovaly tisíce lidí. Nevěděla jsem o nikom z kamarádů, kteří by se na festival chystali, takže jsem se vypravila se svými rodiči, kteří tam také mířili. V klidu jsme si na místě prošli stánky a k pódiu se šli podívat až na Mig 21.

Mám ráda na koncertech první řady. Člověk má skvělý výhled, vzduch a cítí se být víc součástí koncertu. Já jsem se před vystoupením Bryana Adamse dostala do krásné 2.řady na kraji.

Když začal Bryan hrát, byla jsem nadšená a nechala se fotit zády k pódiu, na kterém byl, abych s ním měla fotku. Kdybych tušila, co přijde za pár minut… Přibližně v polovině koncertu Bryan drnknul do strun a zazpíval Baby when you´re gone a zeptal se, kdo tuto skladbu zná. Přihlásila se velká spousta lidí včetně mě. Neměla jsem vůbec tušení, že již několik let si na tuto skladbu pravidelně vybírá nějakou slečnu z publika, která s ním tuto skladbu zpívá. Musím říct, že vědět tuto skutečnost, asi bych se strachy nepřihlásila :-)

Skladbu jsem min 6 let nezpívala a naučila jsem se jí před cca 14 lety, protože jsem milovala Spice Girls a poslouchala Bryana Adamse, takže jsem si hit od něj a Mel C velice rychle oblíbila. Skutečnost, že si Bryan začal vybírat, kdo si s ním skladbu zazpívá mi došla velice rychle a v momentě, kdy se publika zeptal, zda chtějí slečnu cca v polovině nebo tu s kloboukem, přičemž ukázal na mě se mi neudělalo úplně dobře.

Publikum křičelo více u mě a v mžiku mě bodyguardi tahali přes zábrany a přistavovali kovové štafle, po kterých jsem na pódiu vylezla. Tak jsem se klepala, že jsem z nich div nespadla. Hlavou se mi honila spousta věci – nespadnout, neznemožnit se, budu stát vedle Bryana!, ale hlavně – jak je kruciš ten text??? V ten moment jsem věděla, že jsem zapomněla i jak se jmenuju :-D Diváci mě neskutečně povzbuzovali už při příchodu, tak jsem na ně zamávala a jen se modlila, abych nezakopla o nějaké kabely :-D

Bryan mi podal ruku, pak mikrofon a postavil si mě po své pravé ruce. Zeptal se mě na jméno, co dělám, jak se mi líbil den, jestli mám za kopcem stan a také jestli umím zpívat, na čež jsem se zatvářila, že opravdu ne. Ovšem na otázku, zda písničku znám, jsem řekla, že ano, což bylo to nejdůležitější :) Při pozdějším zkoumání videí na youtube jsem totiž nalezla, že pokud se některé z děvčat textem nechytlo, vrátil je zpět do publika a vzal si někoho jiného. Ještě že jsem toto nevěděla, jinak bych si už vůbec na nic nevzpomněla. Bryan mluvil klidným hlasem a díky reflektorům jsem ani neviděla těch 20tisíc lidí, kteří na nás koukali, což mě hodně uklidňovalo.

Když začal hrát a píseň začala, věděla jsem, že jsem v háji. Odposlechy nebyly prakticky vůbec slyšet a tak jsem to, ve které fázi písně jsme, odhadovala pouze odezíráním ze rtů Bryana. Text jsem tahala až z paty a byla v takovém tranzu, že mi bylo úplně jedno, jestli se někdo dívá :) Bryan se na mě celou dobu díval a usmíval se a gesty mě povzbuzoval, byl zkrátka úžasný. Přibližně v polovině písně mě dokonce nechal zahrát na svou kytaru, což ale pro někoho, kdo na kytaru trochu hraje a má ji obráceně naproti sobě byl celkem problém, tak jsem se tam snažila něco marně zadrnkat, no hrůza :-D V tenhle moment mě obklopili s Bryanem i doprovodní kytaristi a pohupování do rytmu jsem si opravdu užila :-D Cítila jsem v tu chvíli tu fantastickou atmosféru na pódiu i od lidí pod ním. Nevnímala jsem, že určitě zpívám falešně, ale prostě si ten okamžik užívala.

Po písni mě Bryan objal a zvedl do vzduchu. Přes nával adrenalinu si z tohoto momentu téměř nic nepamatuju, ale vím, že mě pochválil za skvělou práci a zeptal se, s kým tam jsem. Byl hodně překvapen, že s rodiči, které následně pozdravil a řekl jim, že na mě musí být hrdí.

Pamatuji si, že na mě po skončení písně hodně volali a povzbuzovali mě lidé z prvních řad, za což jsem jim hodně vděčná. Pak mi Bryan řekl, že má pro mě a moje rodiče nějaká trička, naposledy jsme se uklonili a odvedl mě k zadním schodům z pódia, tam už mě někdo z managementu odvedl za pódium, kde mi věnoval 3 dámská trička, 3 pánská trička a 3 programy turné :)

Pak mě odvedl zpět mezi diváky, abych si užila zbytek koncertu. Pak už si jen pamatuji, že jsem se prodrala zpět k rodičům a rozbrečela se štěstím a eufórií. Byl to pro mě hluboký nezapomenutelný zážitek na celý život…

Monika

Sdílejte článek

Přečtěte si také