TopStar

10. října 2018 10:39

Markéta Škorňová

Z prince Harryho bude jednou skvělý otec! Děti láká od počítačů na čerstvý vzduch!

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou nyní na cestě po jižní Anglii, kde nezapomínají ani na návštěvy místních škol. Princ Harry děti miluje, a tak není divu, že to byl právě on, kdo je nabádal, aby neseděli jen u počítačových her, ale našli si i jinou zábavu.

Je zajímavé, že do jižní Anglie, ve které sídlí hrabství, jehož titul Harry s Meghan nosí, zavítali manželé až nyní. A při té příležitosti navštívili i místní školy. A měli o zábavu postaráno!

Zatímco krásné vévodkyně se děti ptaly na upřímné otázky typu „Kolik vám je let?, nebo například jak velký je jejich palác, prince zajímala jiná stránka věci.

Nejen Harryho, ale i učitelky děsí mraky hodin, které děti tráví na počítačích. Princ varoval před hraním návykových počítačových her, zejména před hrou Fortnite, která je v Anglii velice populární.

Sám se zabýval i otázkou, co je to dnes s rodiči, že nechávají děti tak často sedět u počítačů. Tato situace neznepokojuje jenom prince, ale i učitele ve školách.

A o jakou hru to tedy vlastně jde? Fortnite je počítačová hra přístupná od dvanácti let věku. Konkrétně v Anglii je velmi kritizována politiky, školami, protože se mluví o návykových účincích.

Jak to vypadá, Harry a Meghan už jsou na děti opravdu připravení. Tak kdy pak se Anglie dočká?

Sdílejte článek

Přečtěte si také