TopStar

23. října 2013 11:40

Dagmar Dandová

Z Roberta Pattinsona se stane král pouště

Herec Robert Pattinson se snad konečně vymaní z role upíra Edwarda Cullena ze série Twilight. Filmový krasavec dostal roli nekorunovaného krále pouště Lawrence z Arábie v novém filmu Queen of the Desert.

Pattinson si zahraje legendárního britského důstojníka Lawrence, který během dvou let 1. světové války dokázal sjednotit arabské kmeny proti Turkům.

Laťka je ovšem velmi vysoko. V původním snímku anglického hrdinu ztvárnil modrooký Peter O'Toole, který se pak stal světovým sexsymbolem (to už má Pattinson ale za sebou). Film byl oceněn sedmi Oscary včetně Oscara za nejlepší film roku 1962.

Tak uvidíme, jak se povede Pattinsonovi, který si ve snímku zahraje s herečkami Naomi Watts a Nicole Kidman. Ve vedlejší roli se objeví i charismatický James Franco.

“Roberta už znám dlouho a na spolupráci s ním se moc těším, Nevím, jestli budeme mít ve filmu nějaké společné scény, ale je to velký sympaťák,“ chválil ho Franco, který se proslavil hlavně jako Harry Osborne v adaptaci komiksového Spider-Mana.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také