TopStar

7. dubna 2015 10:35

Petr Cífka

Z Rychle a zběsile 7 je megahit! Kolik peněz dostane Paul Walker?

Sedmý díl úspěšné filmové série právě zbořil řadu rekordů. Kolik z utržených dolarů uvidí pozůstalí po Paulu Walkerovi?

Ve stínu úspěchu Rychle a zběsile 7, které jen během prvního víkendu ve světových kinech nastřádalo 392 milionů dolarů, stojí rodinná válka Walkerových, kterou spustilo vypořádání Paulovy závěti. Hercův majetek byl odhadován na cca 25 milionů dolarů, co se týká peněžních prostředků. Na tento majetek jsou dále navázány nemovitosti, auta a další osobní věci. Hlavním motivem soudních sporů je ovšem právě oněch 25 milionů, které Paul Walker odkázal své patnáctileté dceři jménem Meadow.

Walkerův otec, Paul Walker III, si ovšem myslí, že peníze by měly připadnout rodině. Minimálně do doby, než bude Meadow plnoletá. Matkou Walkerovy dcery je Rebecca Soteroes, se kterou ovšem Walker nikdy nebyl ženatý. Zesnulý herec odkázal všechny peníze svému jedinému potomkovi bez dalšího upřesnění. Běžně je podobné vypořádání řešeno skrz fond, ze kterého může potomek nebo jeho opatrovník čerpat prostředky, pokud prokáže, že jsou jednoznačně potřeba. Ve chvíli dosažení plnoletosti je pak částka převedena na účet právoplatného dědice.

Walkerův otec má pocit, že právě Paulova rodina by měla zastat roli podobného fondu, ale soudy to zatím vidí jinak. Walker starší se mimochodem soudí také s rodinou Rogera Rodase, Paulova kamaráda, který ve chvíli tragické nehody seděl za volantem, o ušlý zisk z prodeje většiny automobilové sbírky, kterou Roger a Paul vlastnili společně. Rogerova rodina ji bez varování začala prodávat, aniž by Walkerova otce kontaktovala. Na památce populárního herce tak ještě pár měsíců či let zůstane pár skvrn, které smaže až zástup právníků.

Za první díl Rychle a zběsile dostal Paul Walker kulatý milion dolarů. Především to pak pro něj byla vstupenka do velkého Hollywoodu. Za dvojku, ve které se neobjevil Vin Diesel, už inkasoval solidních sedm milionů. Návrat ve čtyřce byl ještě v úsporném módu, protože nikdo netušil, jestli se sérii podaří znovu nastartovat, ale za pětku a šestku dostal Walker patnáct milionů, stejně jako Vin Diesel, který trval na tom, že honoráře dvou hlavních hvězd se budou dělit rovným dílem, ačkoliv producenti Dieselovi nabízeli trochu víc.

Kolik dostal Paul Walker za nedokončenou sedmičku? Ve smlouvě původně jistě bylo oněch patnáct milionů. Lze tušit, že honorář byl připsán do majetku ještě před vypořádáním závěti, a činil minimálně třetinu a až polovinu částky, vzhledem k natočenému materiálu. Herci v Rychle a zběsile mají poměrně vysoké honoráře, protože jsou vypláceni fixní částkou a nikoliv procenty ze zisku.

Je také pravděpodobné, že některé smlouvy dřívějšího data, které počítají s dlouhodobými příjmy z repríz nebo využívání Walkerova jména či podoby, mohou pozůstalým zajistit měsíční příjem ve výši několika tisíc dolarů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také