TopStar

12. listopadu 2013 13:57

Zabiják meningitida: Libuška Vojtková bojuje. Kteří slavní se zachránili?

Tanečnice Libuška Vojtková leží v nemocnici s vážnou diagnózou. Postihl ji zánět mozkových blan neboli meningitida. Zákeřná nemoc si vybírá pacienty i mezi slavnými osobnostmi. Kdo se s ní musel potýkat?

Rok 2011 znamenal boj s meningitidou pro herečku Tatianu Vilhelmovou. Nemoc měla agresivní nástup – Tatiana byla hospitalizovaná v Ostravě, kam odjela hrát představení Zkrocení zlé ženy v rámci Letních shakespearovských slavností. V tu dobu se prakticky nemohla ani hýbat a čekaly ji krušné dva měsíce, během kterých mohla jen ležet a odpočívat (dokonce nešlo ani si číst).

Meningitida se opakovaně pokoušela také o modelku a přítelkyni moderátora Leoše Mareše Petru Faltýnovou. Jednou ji podcenila a nedoléčila, zánět mozkových blan se ale po pár měsících vrátil znovu. Také půvabná Petra naštěstí zůstala bez trvalých následků, které se ovšem řadě lidí nevyhnou: patří k nim i částečné nebo celkové orchnutí organismu!

Nebezpečná nemoc si vybírá pacienty i mezi slavnými tvářemi. Foto: isifa.com

Příznaky meningitidy: horečka, bolesti hlavy, dvojité vidění, trnutí šíje, tuhnutí svalů. Nemoc vyvolávají bakterie i viry.

Herec Brad Pitt byl hospitalizován s meningitidou v Cedars Sinai Medical Center v roce 2005. Nemoc byla naštěstí podchycena včas a vyřešena antibiotiky a několika týdny klidu. Pitt měl štěstí, nemoc byla virového (tedy nebezpečnějšího) původu a přivezl si ji z výletu do Etiopie. Onemocněla i krásná herečka Tiffany Thornton.

Libušku Vojtkovu, která byla v posledních měsících ve velkém zápřahu, teď čeká léčba a především klid.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také