TopStar

8. listopadu 2013 09:52

Zdeněk Pohlreich exkluzivně: Co by vařil ve Vile a jak daleko dohodí pánví?

To tu ještě nebylo! V rámci pořadu Česko vaří s Pohlreichem živě bude s šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem v sobotu vařit nejen zpěvačka Lucie Bílá ve studiu, ale také Vladko s Lucií přímo ve Vile. Jak se na vaření ve Vile dívá sám Zdeněk Pohlreich? V rozhovoru prozradil i svůj rekord v hodu pánví

Jaká jídla byste vařil ve Vile pro skupinu lidí, která se nemůže pořádně hýbat, aby netloustli?

Lehká, zeleninová, ryby apod. Omezit velikost porcí a hlavně konzumaci alkoholu.

Soutěžící z Vily Vladko Dobrovodský v "civilu" pracuje v nemocniční jídelně. Myslíte, že i tam jsou kuchaři schopní udržet si invenci a radost z vaření a nespadnout do rutiny?

To snad už dávno ne...... Já nevím, já tam nikdy nepracoval, ale zdá se mi, že by to mohl být celkem problém.

Mimochodem... Vařil jste někdy v jakékoliv Vile kromě vlastní? Nechal byste se třeba najmout a pozvat k někomu na návštěvu a vařit v jeho kuchyni?

Podrobnosti o pořadu i nákupní seznam na tuto sobotu najdete ZDE

Já žádnou vilu nemám. Nechat se najmout.by záleželo na tom , pro koho a za kolik. Ale necítím se jako holka na telefon a tak bych si tomusel dobře zdůvodnit. Několikrát v minulosti už jsem podobnou nabídku odmítl.

VyVolení mají možnost objednávat si proviant přes zásobovací místnost. Jaké ingredience by jim, podle vás, neměly ke kvalitnímu vaření chybět?

Hlavně ty suché, olej, ocet, rýže, těstoviny, rajský protlak apod.

Soutěžící nedávno dokonale zaskočil veganský týden. Zaskočil by i vás bez kuchařky po ruce?

Já veganství nesnáším. Vařit bez masa je super zábava a mě osobně to baví. Nemám ale rád , když se z toho dělá náboženství.

A ještě poslední otázka, týkající se vašeho sobotního hosta ve studiu. Zpěvačka Lucie Bílá v žertu řekla, že by si od vás klidně nechala jednu plácnout vařečkou, kdyby jí vaření nešlo... Už jste někdy ... kohokoliv... plácnul vařečkou nebo pánví?:-)

Jednou jsem asi osmikilovou pánví se špenátem dohodil přibližně pět metrů. Nejsem na to ale pyšný, byl jsem tehdy mlád a neklidný. Myslím, že se to takhle dělat nemá.

TIP Prima-Style: Vařte se Zdeňkem Pohlreichem na Primě v sobotu od 20:15!

Mohlo by vás zajímat:

Jak se Vladko ohání v kuchyni... To tam byl ještě El Nino

Jafarova pekelná kuchyně:-)

Jaký kuchař je herec Miroslav Etzler?


Přečtěte si také