TopStar

18. května 2015 15:53

Barbora Koukalová

Zdrhli během kanadské hymny a to se nedělá: Rusku teď hrozí pokuta od hokejové federace

Jestli vás maminka nenaučila úctě k soupeři, dobrému vychování a hlavně sportovnímu jednání, nic naplat, bude vás to někdo muset naučit násilím. Hokejová federace je velmi rozladěna ruským přístupem ke kanadskému zlatu a sborná za to nejspíš bude platit.

Je úplně jedno, o kolik jste prohráli. Je úplně jedno, jestli bylo vítězství těsné nebo vás soupeř rozdrtil. Je úplně jedno, jaké jsou ve vás osobní pocity a co vy si myslíte, protože vy nejste na sportovních kláních sami za sebe, ale za svou zemi. Reprezentujete svůj národ a vaším úkolem je respektovat národ jiný.

Takže když jsme dnes ráno napsali, že chování ruského týmu, který zdrhnul během znění hymny zlaté Kanady, je ostuda hokeje a začali jste se na nás vztekat, nebyli jsme daleko od pravdy.

Jako sportovec, natož reprezentační sportovec, se musíte nějak chovat, nějak vystupovat a dávat nějaký příklad lidem, kteří by vás rádi v kariéře napodobili. Navíc jste na očích veřejnosti a tady prostě nefunguje to, že si budete dělat, co chcete, a my se na to budeme dívat, ale pak nebudeme smět otevřít ani pusu.

Zpupnost hráčů, kteří nevzdali čest vítězovi, se tak nebude řešit jen v diskuzích pod články, ale tohoto chování mají dost i tam nahoře. Ruská zpravodajská agentura TASS totiž zveřejnila prohlášení Reného Fasela, prezidenta Mezinárodní hokejové federace, který nevylučuje pokutu pro sbornou a její chování považuje za hanebnost porušující pravidla.

Prchající spoluhráče se pokoušeli zastavit Malkin s Ovečkinem, dva slušňáci, na nichž je vidět, že dozráli léty v NHL, a vědí, že vyslechnout si soupeřovu hymnu je POVINNOST, i kdyby se vám měly vzteky ukroutit palce na rukou.

Ostatně hokej je práce jako každá jiná, my taky nezačneme v práci zdrhat pokaždé, když na nás začne mluvit někdo, koho nemáme rádi, prostě to musíme vydržet. Když to nevydržíme a naše chování vrhne špatné světlo na celou firmu, logicky přijde trest.

Neumíte-li prohrávat a ovládat se, pak se nesmíte stát reprezentačním sportovcem.

(bk)

Sdílejte článek
Štítky NHL hymna sportovec hokej Rusko

Přečtěte si také