TopStar

14. února 2014 12:21

Lucie Průchová

Zemřel filmový otec Kevina Costnera, herec a režisér Ralph Waite

Herec zemřel dne 13. 2. 2014 ve věku 85 let v Palm Desert v Kalifornii, kde také žil.

Jeho nejznámější rolí byl Jon Walton S. v americkém seriálu The Waltons televize CBS, kde si Waite vyzkoušel i režírování. Tato populární show trvala téměř deset let (1972 až 1981)

Seriál The Waltons – 1972 až 1981. Foto: archiv

Jednu ze svých prvních filmových rolí si zahrál po boku Paula Newmana ve filmu Frajer Luke.

S Paulem Newmanem ve filmu Frajer Luke. Foto: archiv

Ralpha Waita jsme mohli vidět i jako otce Kevina Costnera ve filmu Osobní strážce, kde spolu se synem chránil popovou hvězdu Whitney Houston.

Ve filmu Osobní strážce. Foto: MagicBox

V posledních letech jsme ho mohli zahlédnout v menších rolích v seriálech Sběratelé kostí, Chirurgové nebo To je vražda, napsala.

Waite se také snažil o politickou kariéru. V letech 1990 a 1998 kandidoval za demokratickou stranu, ale bohužel ani v jednom případě neuspěl. Byl nejstarší z pěti dětí. Za svůj život byl celkem třikrát ženatý, ve dvou případech skončilo manželství rozvodem. S první manželkou Beverly Waite měl tři děti. Druhé manželství trvalo čtyři roky a manželkou byla Kerry Shear Waite. Jeho třetí manželkou byla Linda East, se kterou se Ralph oženil v roce 1981. Jedna z dcer z prvního manželství umřela na leukémii. Jeho nevlastní syn Lyam White je také herec.

Sdílejte článek
Štítky fotka manželství Whitney Houston Kevin Costner CBS frajer strážce

Přečtěte si také