TopStar

22. ledna 2019 00:05

Tereza Šulcová

Zemřela Marie Kyselková (†83), představitelka Princezny se zlatou hvězdou

Ve věku 83 let zemřela herečka Marie Kyselková (†83), kterou mnozí diváci znají z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, kde si zahrála svou největší roli - princeznu Ladu.

Marie Kyselková byla původně zdravotní sestra, pak se ale stala manekýnkou. Poprvé se s Kyselkovou setkáváme v roce 1955 ve filmu Větrná hora, kde si zahrála malou roli díky režisérovi Jiřímu Sequensovi. O dva roky později se objevila v dramatu Bomba, kde si zahrála roli Sejkovy ženy, Lídu.

Pozorní diváci si herečky mohli všimnout v povídkovém filmu Touha, který vyšel v roce 1958. Snímek představuje hlavní životní etapy ve čtyřech ročních obdobích. Bývalá manekýnka si zde zahrála malou roli sestřičky.

Avšak její jedinou a také nezapomenutelnou rolí se stala princezna Lada z veršované pohádky Princezna se zlatou hvězdou, kterou znají téměř všichni. Herečka zemřela ve věku 83 let ve svém bytě. ‚‚Měl jsem klíče a tak jsem otevřel, odpočívala po snídani, už ale nedýchala,‘‘ zveřejnil herec Ivo Niederle (89), který bydlel ve stejném domě. Upřímnou soustrast rodině.

Sdílejte článek

Přečtěte si také