TopStar

10. prosince 2013 20:40

Dagmar Dandová

Zlata Adamovská: Za celý život neupekla ani jeden kousek vánočního cukroví

Herečka Zlata Adamovská se rozpovídala o Vánocích a přiznala se, jak to u nich chodí o svátcích.

Jak byste se ohlédla za rokem 2013?

Já se nerada ohlížím, ale ačkoliv měl uplynulý rok na konci „nešťastnou“ třináctku, pro mne to byl rok plný štěstí a pozitivních změn. Vdala jsem se a můj život se otočil o sto osmdesát stupňů. Vdala se i moje dcera a začíná žít svůj samostatný život. Tenhle rok byl ale také rokem nových setkání, objevů a pracovních příležitostí.

Mluvíte o nových objevech, co tím myslíte?

Letos to pro mne byla určitě návštěva Andalusie či Panamy. O mně je tak nějak všeobecně známo, že ráda objevuji nové věci. Letos k nim musím přidat zajímavý kosmetický produkt, který jako herečka velmi oceňuji, a to emulzi proti vráskám Efffi gold Exclusive s hadím sérem. Určitě jím potěším své kamarádky pod stromečkem.

Těšíte se na Vánoce? Máte nějaké své zažité vánoční rituály?

Na Vánoce se těším jako malá holka. Jsou to pro mne opravdu svátky klidu a míru. Velmi se snažím, aby zrovna ty naše rodinné svátky neměly chybu. Sice jsem za celý svůj život neupekla ani jeden kousek vánočního cukroví, ale smaženou rybu umím dokonale. Místo kapra míváme raději nějakou mořskou rybu, nejčastěji tresku, to je tradice ještě z dob, kdy naše děti byly malé a my jsme pro ně hledali rybu, která nemá kosti.

Na co hezkého se těšíte v příštím roce?

Na slunce, na léto a na to, že začnu víc času věnovat sobě.

Už víte, do jakých končin si příští rok uděláte výlet?

Velmi to bude záviset na pracovních závazcích. V srpnu totiž budeme opět hrát na Letní scéně Ungeltu hru Sklenice vody. Víte, na světě je tolik krásných míst, je těžké rozhodnout se, kam se vydat za poznáním a odpočinkem. Já jako správný suchozemec miluji moře, potřebuji ho i ze zdravotních důvodů kvůli alergiím. Kdyby bylo místo Václaváku moře, zůstala bych letos určitě v Čechách.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také